Jansrud vyhrál v Santa Caterině i třetí superobří slalom sezóny

Santa Caterina

Norský lyžař Kjetil Jansrud vyhrál v Santa Caterině i třetí superobří slalom v sezóně Světového poháru. Olympijský vítěz ze Soči se díky tomu na druhém místě průběžného pořadí seriálu odpoutal od krajana Henrika Kristoffersena, jenž rychlostní závody nejezdí.

Norský lyžař Kjetil Jansrud vyhrál v Santa Caterině superobří slalom.

Jednatřicetiletý Jansrud už v prosinci vyhrál super-G ve Val d'Isere a Val Gardeně. V úterý zkompletoval hattrick v závodě, jenž byl náhradou za zrušený superobří slalom z kanadského Lake Louise.

Pro celkově čtvrté vítězství v sezóně a osmnácté v kariéře si Jansrud dojel s náskokem šesti desetin sekundy před Rakušanem Hannesem Reicheltem. Třetí skončil o dalších pět setin zpět domácí Ital Dominik Paris.

"Nikdy nesmíte mít pocit, že to půjde samo, pak byste byli až moc klidní. Musíte stále bojovat a to jsem dělal i dnes. Jsem ale docela překvapený z vítězství, protože tady bývá poměrně tma, což za normálních okolností nemám rád," uvedl norský suverén super-G.

První tři superobří slalomy ročníku naposledy vyhrál Rakušan Hermann Maier, jemuž se to povedlo dokonce dvakrát v sezonách 1998/98 a 1999/2000. "Podívejte se na jeho kariéru a na mou, s ním se opravdu nemůžu srovnávat," odmítl Jansrud porovnání s rakouskou legendou. "Už jen to, že jsem zmiňován společně s ním, je dost neskutečné," dodal rodák ze Stavangeru, jenž 18. výhrou v kariéře vyrovnal v historické tabulce slavného krajana Lasseho Kjuse.

Jansrud díky třetímu vítězství jasně vévodí hodnocení disciplíny. V celkovém pořadí SP je druhý 151 bodů za rakouským slalomářem Marcelem Hirscherem, jenž absolvoval úterní závod spíše jako trénink na čtvrteční superkombinaci a s odstupem 3,43 sekundy na vítěze nebodoval.

Hudec nedokončil

Neuspěl český reprezentant Jan Hudec, jenž měl viditelně problém zaujmout sjezdařský postoj a výrazně ztrácel. Krátce po posledním mezičasu se šumperský rodák nevešel do jedné z branek a závod nedokončil. V předchozích dvou super-G skončil pětatřicetiletý Hudec v sedmé desítce.

Do cíle dojel specialista na technické disciplíny Kryštof Krýzl, jenž obsadil s odstupem 3,59 sekundy na Jansruda 51. pozici.

Ve středu je v Santa Caterině na programu sjezd.