Slalomářka Strachová skončila v Mariboru šestá, vyhrála Shiffrinová

Maribor

Lyžařka Šárka Strachová skončila šestá ve slalomu v Mariboru a i pošesté v této sezóně Světového poháru je v elitní desítce. Po úterním zaváhání v Záhřebu vybojovala další vítězství Američanka Mikaela Shiffrinová, i když se jí ve druhém kole zamotala mezi lyže uvolněná slalomová tyč.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Šárka Strachová skončila v Mariboru šestáVideo: sntv

Jednatřicetiletá Strachová figurovala na šesté příčce už po prvním kole. Na bronz ztrácela v polovině závodu 44 setin a nakonec její manko na pódium narostlo na sekundu. Na úterní bronz se české mistryni světa z roku 2007 navázat nepodařilo, ale opět potvrdila stabilní formu a vyrovnala svůj druhý nejlepší výsledek v sezóně.

Olympijská vítězka a úřadující světová šampiónka Shiffrinová dala zapomenout na krach ve večerním slalomu v chorvatské metropoli, kde po čtyřech letech poprvé vypadla, a 27. triumfem v seriálu zvýšila vedení v hodnocení slalomářek i celého Světového poháru.

"Vždycky je důležité po něčem takovém, co se stalo v Záhřebu, změnit přístup. Samozřejmě by bylo jednoduché začít si dělat starosti kvůli vypadnutí. Pak to ale uděláte znovu, znovu a znovu, začne se to nabalovat jako sněhová koule a už se z toho nedostanete," uvedla Shiffrinová.

Svým 27. triumfem se vyrovnala třetímu nejúspěšnějšímu Američanovi ve Světovém poháru Philu Mahremu. Více výher z jejích krajanů zvládli jen Bode Miller (33) a Lindsey Vonnová (76). Shiffrinová se zároveň vyrovnala švédské legendě Ingemaru Stenmarkovi, jenž také dosáhl na 27 vítězství ještě před 22. narozeninami. V tomto věku jich měla na kontě víc jen legendární Rakušanka Annemarie Moserová-Pröllová (41).

Shiffrinová dokázala dominovat i přes komplikace s uvolněnou tyčí mezi lyžemi. V cíli měla náskok 19 setin na Švýcarku Wendy Holdenerovou, třetí skončila Švédka Frida Hansdotterová. Vítězka předchozího slalomu Slovenka Veronika Velez-Zuzulová tentokrát vypadla už v 1. kole.

"Přejela jsem tu tyč několikrát, pořád se mi tam motala. Měla jsem ji tam hodně pevně v několika obloučcích," popsala kritické momenty Shiffrinová. "Byla jsem ráda, že jsem neztratila úplně kontrolu nad lyžemi a nepřepadla."

Česká lyžařka Martina Dubovská, která v předminulém závodu v Semmeringu obsadila životní 18. místo, se dnes mezi postupovou třicítku nevešla. Na 34. místě na ni ztratila 24 setin. Gabriela Capová první kolo nedokončila.