Rubriky:

Lyže a snowboard

Ředitel FIS navrhuje šampionát až po skončení Světového poháru

24. února 2017 12:40 - Kvitfjell

Kalendář alpského lyžování možná čeká výrazná změna. Ředitel závodů federace FIS Markus Waldner navrhuje, aby se mistrovství světa konalo až na konci sezóny po uzavření seriálu Světového poháru.

 

Alessandro Trovati, ČTK/AP

Waldner nastínil své představy jen pár dnů po skončení světového šampionátu ve Svatém Mořici, po němž lyžaři budou ještě měsíc závodit o křišťálové glóby a pohárové body.

"FC Bayern (Mnichov) taky nejdřív získá ligový titul a až pak se hráči rozjedou na mistrovství světa," přirovnal k situaci ve fotbalu. "Bylo by i pro nás lyžaře moudré uzavřít do února Světový pohár a pak mít vrchol v mistrovství světa," řekl deníku Münchener Merkur v norském Kvitfjellu, kde Světový pohár pokračuje dnes sjezdem mužů.

Pozdější termín MS ohledně sněhových podmínek za problém Waldner nevidí. V rámci reforem chce také diskutovat o možném zrušení superobřího slalomu, naopak větší prostor by dal paralelním závodům. "Publikum je má rádo a jsou snadno pochopitelné i pro nezasvěcené," řekl.

"Zvážit bychom měli i to, zda neudělovat nově za paralelní disciplíny malý glóbus. Tyto závody by byly čtyři až pět za sezónu," dodal. Paralelní slalomy jsou dosud součástí slalomového hodnocení SP, což lyžaři často kritizují.

O jeho návrzích budou diskutovat členové kongresu FIS na konci května ve Slovinsku.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Chris Froome, Thibaut Pinot nebo Geraint Thomas. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.