Rubriky:

Lyže a snowboard

Čeští skokani byli v Oslu v soutěži družstev opět sedmí

11. března 2017 17:59 - Oslo
(Aktualizováno: 11. března 2017 18:32)

Čeští skokani na lyžích obsadili v soutěži družstev ve Světovém poháru v Oslu stejně jako před týdnem na mistrovství světa v Lahti sedmé místo. Na Holmenkollenu vyhráli Rakušané před Němci a světovými šampióny Poláky.

Video již není dostupné

sntv

Češi v sobotu skákali ve složení Viktor Polášek, Vojtěch Štursa, Jakub Janda a Roman Koudelka. Štursa nahradil oproti MS v sestavě Tomáše Vančuru, jenž jako jediný z pětice neuspěl v páteční kvalifikaci na nedělní individuální závod.

České družstvo nasbíralo 841,8 bodu. Na rozdíl od Lahti, kde se dělilo o sedmé místo s Japonskem, dnes měli Češi téměř čtyřicetibodový náskok před osmým Švýcarskem.

Rakušané se v soutěži družstev radovali z výhry po čtrnácti závodech poprvé od Planice 2014. Se ziskem 999,7 bodu porazili o 12,5 bodu Němce, třetí mistři světa Poláci prohráli souboj o stříbro o pouhých pět desetin bodu.

Rakušany dotáhl k vítězství dvojnásobný světový šampión z Lahti Stefan Kraft, jenž se zároveň dostal do čela nové série Raw Air. Do ní se započítává všech šestnáct skoků během deseti dnů na norských můstcích včetně kvalifikací a právě soutěží družstev. Vítěz série získá prémii 60 000 eur (1,6 miliónu korun).

SP ve skocích na lyžích v Oslu - družstva:
1. Rakousko (Hayböck, Fettner, Schiffner, Kraft) 999,7 b.
2. Německo (Eisenbichler, Leyhe, Freitag, Wellinger) 987,2
3. Polsko (Žyla, Stoch, Kubacki, Kot) 986,7
4. Norsko 983,1
5. Japonsko 889,8
6. Slovinsko 868,7
7. Česko (Polášek, Štursa, Janda, Koudelka) 843,7.
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.