Rubriky:

Lyže a snowboard

Polášek, Koudelka a Matura postoupili v Trondheimu do závodu SP

15. března 2017 19:40 - Trondheim

Trojice českých skokanů na lyžích Viktor Polášek, Roman Koudelka a Jan Matura zvládla dnešní kvalifikaci na čtvrteční závod Světového poháru v Trondheimu. Další dva reprezentanti Tomáš Vančura a Vojtěch Štursa se v Norsku v hustém sněžení do finálové padesátky nevešli.

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

V nepříjemném počasí, kvůli němuž byla kvalifikace i na chvíli přerušena, předvedl nejdelší skok dne domácí Johann Andre Forfang. Nor dolétl na 140 metrů, v soutěži, která se započítává i do severského miniturné Raw Air, byl ale v celkovém pořadí až čtvrtý.

Na prvním místě byl s pokusem o metr kratším hodnocen Kamil Stoch, který měl účast v závodě předem jistou na základě umístění v průběžném pořadí SP. Polášek skočil v kvalifikaci 134 metrů, Koudelka zaznamenal 123,5 metru a Matura předvedl skok dlouhý 127 metrů.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.