Rubriky:

Lyže a snowboard

Sdruženářky budou od roku 2021 bojovat o medaile na MS

18. května 2018 18:05 - Costa Navarino

Ženy budou moci v blízké budoucnosti bojovat o medaile i v severské kombinaci. Mezinárodní lyžařská federace FIS schválila na kongresu v řeckém letovisku Costa Navarino začlenění závodů sdruženářek do programu juniorského mistrovství světa v roce 2019 v Lahti, mezi dospělými se poprvé ženy představí na šampionátu 2021 v Oberstdorfu. Dosud byly závody spojující skok a běh na lyžích mužskou doménou.

 

ČOV/Pavel Lebeda

Schválen byl i program druhého ročníku Kontinentálního poháru žen. Sdruženářky čeká vedle letní Grand Prix v Oberwiesenthalu celkem dvanáct závodů v pěti různých dějištích v USA, Estonsku, Finsku, Norsku a Rusku. Navíc budou moci nastoupit i v šesti závodech mládežnického poháru v Oberstdorfu, Harrachově a norském Knykenu.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.