Rubriky:

Lyže a snowboard

Živě

Sdruženářky budou od roku 2021 bojovat o medaile na MS

18. května 2018 18:05 - Costa Navarino

Ženy budou moci v blízké budoucnosti bojovat o medaile i v severské kombinaci. Mezinárodní lyžařská federace FIS schválila na kongresu v řeckém letovisku Costa Navarino začlenění závodů sdruženářek do programu juniorského mistrovství světa v roce 2019 v Lahti, mezi dospělými se poprvé ženy představí na šampionátu 2021 v Oberstdorfu. Dosud byly závody spojující skok a běh na lyžích mužskou doménou.

 

ČOV/Pavel Lebeda

Schválen byl i program druhého ročníku Kontinentálního poháru žen. Sdruženářky čeká vedle letní Grand Prix v Oberwiesenthalu celkem dvanáct závodů v pěti různých dějištích v USA, Estonsku, Finsku, Norsku a Rusku. Navíc budou moci nastoupit i v šesti závodech mládežnického poháru v Oberstdorfu, Harrachově a norském Knykenu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.