Rubriky:

Míčové sporty

Chránil hvězdy, pak jednu vážně zranil. Teď jde bývalý hráč NBA do vězení a zaplatí milióny

10. července 2018 10:45 - Kansas City

Bývalý hráč basketbalové NBA Kermit Washington musí na šest let do vězení kvůli tomu, že zpronevěřil statisíce dolarů ze své charitativní organizace. Šestašedesátiletý Washington, jenž se nechvalně proslavil v roce 1977 úderem do tváře Rudyho Tomjanoviche, musí navíc zaplatit odškodné ve výši 967 158 dolarů (21 miliónů korun).

 

archiv, Sport.cz

Někdejší hráč Los Angeles Lakers, Bostonu, San Diega, Portlandu a Golden State zneužil k osobnímu prospěchu charitu, jež měla pomáhat projektům v Africe. Za peníze si například dopřával luxusní dovolené, platil nájem a plastické operace pro svou přítelkyni.

Washington byl během svého působení v Lakers ochráncem hvězdného Kareema Abdula-Jabbara a v roce 1977 při potyčce v utkání proti Houstonu brutálním úderem vážně zranil hráče Rockets Tomjanoviche. Tehdejší hvězdě a pozdějšímu úspěšnému kouči rozdrtil v obličeji několik kostí, přičemž zranění ho dokonce ohrožovalo na životě.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.