Rubriky:

Míčové sporty

Bansleyová, Wilkersonová - Hermannová, Nausch Sluková 2:0 Stop ve čtvrtfinále. České beachvolejbalistky končí páté

14. července 2018 15:59 - Gstaad

Beachvolejbalistky Barbora Hermannová, Markéta Nausch Sluková skončily stejně jako loni na majoru Světového okruhu v Gstaadu ve čtvrtfinále. Šampionky čtyřhvězdičkového turnaje před třemi týdny v Ostravě prohrály s Kanaďankami Heather Bansleyovou a Brandie Wilkersonovou 15:21, 18:21 a před mistrovstvím Evropy obsadily podruhé za sebou páté místo.

České jedničky právě Bansleyovou a Wilkersonovou přehrály na ostravském písku v boji o zlato, ale dnes už v letošním pátém vzájemném souboji počtvrté podlehly. Vedly jen v úvodu prvního setu (5:3), od té doby pak marně dotahovaly náskok druhých nasazených Kanaďanek.

Z horského Gstaadu už Sluková jednu medaili má, před čtyřmi lety tam s Kristýnou Hoidarovou Kolocovou vybojovala bronz. S Hermannovou se nyní přesunou do Rotterdamu, kde odehrají základní skupinu evropského šampionátu. Vstoupí do něj stejně jako další dvě české dvojice Kolocová, Michala Kvapilová a Martina Bonnerová, Šárka Nakládalová v úterý.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie major v Gstaadu (Švýcarsko):
Ženy - čtvrtfinále:
Bansleyová, Wilkersonová (2-Kan.) - Hermannová, Nausch Sluková (5-ČR) 2:0 (15, 18)
Muži - finále:
Mol, Sorum (15-Nor.) - Gavira, Herrera (6-Šp.) 2:0 (18, 12)
o 3. místo:
Lupo, Nicolai (12-It.) - Crabb, Gibb (21-USA) 2:1 (-17, 16, 18)
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.