Rubriky:

Míčové sporty

Nowitzki je blízko nové smlouvě a rekordní 21. sezóně v Dallasu

20. července 2018 09:02 - Dallas
(Aktualizováno: 20. července 2018 10:27)

Německý basketbalista Dirk Nowitzki stráví i 21. sezonu v NBA v Dallasu, se kterým se podle médií dohodl na nové roční smlouvě na pět milionů dolarů. Mavericks rovněž podepsali dvouletý kontrakt na 5,3 miliony dolarů s rozehrávačem Yogim Ferrellem.

 

John Locher, ČTK/AP

Nowitzki v zámoří nastupoval pouze za Dallas a pokud čtyřicetiletý pivot v nadcházející sezoně odehraje alespoň jedno utkání, vylepší rekord NBA v počtu ročníků v řadě strávených v jednom klubu. Zatím se o něj s dvaceti sezonami dělí s bývalou hvězdou Los Angeles Lakers Kobem Bryantem.

Vedení Dallasu sice nevyužilo opci na automatické prodloužení Nowitzkého smlouvy, aby uvolnilo místo pod platovým stropem, ale přesto se počítalo s tím, že šampion NBA z roku 2011 v klubu zůstane. V uplynulém ročníku Nowitzki v 77 zápasech zaznamenal v průměru 12 bodů a 5,7 doskoku.

Pětadvacetiletý Ferrell má za sebou dvě sezony v Dallasu, během kterých ve 118 zápasech nasbíral v průměru 10,6 bodu. Dříve působil v Brooklynu.

Oklahoma poslala Anthonyho do Atlanty

Bývalý nejlepší střelec NBA Carmelo Anthony skončil v Oklahomě už po jedné sezoně. Trojnásobný olympijský vítěz byl vyměněn do Atlanty mimo jiné za německého basketbalistu Dennise Schrödera. V týmu však nezůstane, podle zámořských médií mu vedení klubu umožní odejít jinam. Hlavním zájemcem o Anthonyho má být Houston, ve hře je i Miami.

Pro Oklahomu znamená odchod Anthonyho velkou úsporu. Na jeho platu a dani z luxusu ušetří přes 100 milionů dolarů. Čtyřiatřicetiletý americký hráč vládl střelcům v NBA v roce 2013 v dresu New York Knicks s průměrem 28,7 bodu. V uplynulé sezoně za Oklahomu dal desetinásobný účastník Utkání hvězda v průměru 16,2 bodu na utkání. Smlouvu má ještě na jednu sezonu s platem 27,9 milionu dolarů.

O deset let mladší Schröder strávil v Atlantě dosavadních pět sezon v NBA. Oklahoma v něm získala dalšího elitního rozehrávače k Russellu Westbrookovi.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.