Utah vyhrál sedmý zápas v sezóně NBA

NEW YORK

Basketbalisté Utahu potvrdili v zámořské NBA pozici nejlepšího týmu úvodu sezóny a v úterý porazili před domácím publikem Los Angeles Clippers 112:90. Hosté, kteří doufali v prodloužení své pětizápasové vítězné série, propadli především v druhém poločase, v němž nedokázali deset minut ani jednou skórovat ze hry.

Jazz se tentokrát museli obejít bez svého nejlepšího defenzivního hráče Andreje Kirilenka, jenž v úvodních sedmi zápasech sezony zablokoval 18 střel soupeřů. I tak si v osmém utkání ročníku připsali sedmé vítězství, lepší start do sezony se Utahu od výluky v roce 1999 nepovedl.

Druhou domácí porážku za sebou utrpěli úřadující mistři z Miami, kteří tentokrát nestačili na Denver. Tým se opět musel obejít bez Shaquilla O'Neala, jehož trápí problémy s kolenem. Hostující Denver dotáhl k třetí výhře po sérii tří porážek Carmelo Anthony, který dal 33 bodů.

Ještě lepší střeleckou mušku měl domácí Dwyane Wade, který nastřílel 37 bodů a přidal i jedenáct asistencí a osm doskoků. Ani to ale Miami po krátkém výpadku v třetí čtvrtině nestačilo. "Bylo to naše hluché místo. Měli jsme jednu špatnou sérii a oni si vypracovali desetibodový náskok," posteskl si po zápase Wade.

Nejlepší výkon v kariéře předvedl v dresu New Orleansu Peja Stojakovič, jenž si s 42 body vylepšil osobní střelecký rekord. Devětadvacetiletý bělehradský rodák dirigoval v duelu s Charlotte především rozhodující čtvrtou čtvrtinu a pomohl svému klubu ukončit třízápasovou sérii porážek.

Výbornou třetí čtvrtinu odehráli hráči San Antonia, kteří po přestávce zlikvidovali devatenáctibodový náskok Houstonu a vyhráli 92:84. Třinácti body se v druhém poločasu na obratu podílel Manu Ginobili, jenž celkem nasbíral 19 bodů stejně jako Tim Duncan.

V týmu poražených se nedařila střelba nejlepšímu hráči uplynulého týdne Jao Mingovi, který proměnil jen sedm z 21 pokusů z pole, i tak ale nasbíral 20 bodů. Tracy McGrady dal 26 bodů, jen pět si jich ale připsal v druhé půli.

Atlanta - Milwaukee 101:103
Miami - Denver 105:112
New Orleans - Charlotte 94:85
Golden State - Toronto 110:99
Houston - San Antonio 84:92
Dallas - Chicago 111:99
Utah - LA Clippers 112:90
Minnesota - Portland 101:89