Cleveland vyhrál v NBA čtvrtý zápas za sebou

NEW YORK

Basketbalisté Clevelandu vyhráli v zámořské NBA čtvrtý zápas za sebou a potvrdili pozici nejlepšího týmu Východní konference. Ke středečnímu vítězství 100:87 nad Portlandem mužstvo dovedl LeBron James, jenž nastřílel 32 bodů a navíc přidal sedm asistencí a sedm úspěšných doskoků.

"Vypadal jako hráč z Utkání hvězd, jako olympionik. V prvním poločase dokázal všechny zapojit do hry a v druhém na hřišti sám dominoval. Úplně nás přemohl," pochválil hlavní hvězdu soupeře trenér Portlandu Nate McMillan.

Premiérového domácího vítězství v sezóně se dočkali basketbalisté New Yorku, kteří v Madison Square Garden předvedli nečekaně vynikající obranu a porazili Washington 102:82. "Řekl bych, že naše defenziva byla skvělá. Tohle byl basketbal, jaký bychom měli hrát," řekl trenér Knicks Isiah Thomas po vítězství nad nejlépe střílejícím týmem soutěže.

New York je naopak v této sezóně klubem s druhou nejhorší bilancí obdržených košů, v jednom utkání dostal v průměru 105,6 bodu. V úvodních osmi zápasech nedokázali Knicks ani jednoho soupeře udržet pod hranicí 100 bodů.

K výbornému výkonu se před zraky své bývalé hvězdy Larryho Birda vzepjali v duelu s Indianou i basketbalisté Bostonu, kteří s bilancí dvou vítězství a pěti porážek prožívali nejhorší vstup do sezony od roku 1978. Především v druhém poločase, v němž soupeři nastříleli 67 bodů, připomínali Celtic své předchůdce z 80. let a nakonec zvítězili 114:88. Hlavním tahounem mužstva byl Paul Pierce, který dal 32 bodů.

Denveru nepomohl na Floridě proti Orlandu ani další výborný individuální výkon Carmela Anthonyho, který i v pátém zápase za sebou nastřílel alespoň 30 bodů. V závěru utkání se ale dopustil dvou velkých chyb, po nichž se domácí ujali vedení 104:97. Nakonec vyhráli 108:99.

Až v prodloužení udolali basketbalisté Charlotte tým San Antonia. Nejlepším střelcem vítězů byl nováček Adam Morrison, který si s 27 body vylepšil jen den staré osobní maximum. "Trenéři mi říkali, že se až moc snažím a tlačím na sebe," řekl Morrison s tím, že se rozhodl víc uvolnit a hru si užívat. "Každý ode mne hodně očekával, zvlášť vzhledem k tomu, jak vysoko jsem byl draftován," dodal třetí hráč draftu.

Výsledky středečních zápasů NBA
Orlando - Denver 108:99, Cleveland - Portland 100:87, Boston - Indiana 114:88, New Jersey - Milwaukee 100:87, Seattle - Philadelphia 90:96, Detroit - New Orleans 99:95, San Antonio - Charlotte 92:95 po prodl., Sacramento - Memphis 115:111, New York - Washington 102:82.