Basketbalistům Nymburku zbyla jen teorie na postup

RIGA/PRAHA

Čistě teoretická šance na postup ze skupiny Evropského poháru FIBA zůstala basketbalistům Nymburka po úterní porážce o deset bodů na palubovce Rigy.

Český mistr sice vedl ve 4. minutě 9:4, jenže domácí šňůrou patnácti bodů otočili skóre, když nemilosrdně trestali ztráty míče a pod taktovkou výtečného střelce zdálky Valterse i obou amerických posil hlídali náskok.

Minutu před koncem Nymburk snížil na rozdíl šesti bodů, jenže neuspěl s trojkou a vzápětí nezvládl obranný doskok. "Tým se ničil vlastními chybami, rozhodl vlastně ten šestiminutový výpadek v první čtvrtině," přiznal kouč Muli Katzurin.

Evropský pohár:
ASK Riga - Nymburk 77:67 (25:14, 41:32, 62:52)
Nejvíce bodů: Millage 21, Valters 19, Bramlett 12 - Rančík 13, Sokolovský 12, Diaz 11, Russell a Savanovič po 10. Rozhodčí: Drabikovskij (Ukr.), Kalpakas (Švéd.), Bekiš (Běl.). Fauly: 22:23. Trestné hody: 9/18 - 23/31. Trojky: 6:4. Diváci: 2000.