Volejbalisté se s MS rozloučili výhrou nad Němci

29. listopadu 2006 09:06 - HIROŠIMA

Vítězstvím nad Němci se rozloučili čeští volejbalisté s mistrovstvím světa v Japonsku. V Hirošimě ve středu vyhráli 3:1, ale na rozdíl od svého soupeře do víkendových bojů o umístění v Tokiu nepostoupili. Tým trenéra Zdeňka Haníka na šampionátu z devíti zápasů vyhrál třikrát a dělí se o konečné 13. až 16. místo, čímž zopakoval umístění z předchozího MS před čtyřmi lety v Argentině.

 

FIVB

Oba týmy už měly svůj osud daný před závěrečným utkáním čtvrtfinálové fáze a mohly hrát uvolněně i s pozměněnou sestavou. České hráče ale přece jen hnala za vítězstvím možnost vrátit Němcům vyřazení z účasti na příštím mistrovství Evropy 2007, o čemž rozhodla nevydařená zářijová baráž.

"Jedeme domů, ale s výkonem svého týmu jsem spokojen. Po šampionátu se cítím dobře. Chtěli jsme postoupit ze základní skupiny a odehráli jsme jeden opravdu nevydařený zápas proti Francii," řekl japonské televizi kouč Haník. Na svých hráčích dnes ocenil vůli po vítězství, kterou projevili po nepříjemné úterní porážce s Kubou v koncovkách.

Lébl byl unavený

Haník poprvé do základní šestice zařadil nahrávače Zapletala, který v minulosti německou ligu hrával za Friedrichshafen, a také středového hráče Zadražila. Ten už v závěru úterního duelu s Kubou střídal kapitána Lébla, jenž si stěžoval po dlouhém turnaji a všech odehraných setech na únavu.

Nejvydařenější zápas v českém dresu dnes odehrál univerzál Štokr, který šampionát zakončil v takové pohodě, v jaké jej začal. Jeho smeče i servisy dnes Němcům dělaly velké problémy a spolehlivě útočil ve chvílích, kdy společně se spoluhráči ubránil soupeřovy útoky. Po mečbolu měl Štokr na kontě úctyhodných 32 bodů.

Čeští volejbalisté začali všechny sety lépe. Vlažnější Němci se sice v průběhu první sady rozehráli, ale nástup Haníkovy družiny už nezachytili. Ta ve druhém dějství ztratila na chvíli vedení po slabším příjmu, ale do koncovky šla s vedením 23:21. Trestuhodně ho však promarnila i kvůli dvěma útokům Popelky do sestaveného bloku.

Větší vůle po vítězství

Němci měli krajní hráče dobře přečtené a horší přihrávka nedovolovala tak často útočit středem sítě. Češi ale prokázali větší vůli po vítězství, znovu utekli až na 16:9, a když přečkali i další slabší chvilku, bezpečně dovedli k vítězství také třetí set. Němci už síly na odpor nenašli, šetřili se na zbývající dva duely o deváté místo do Tokia a nechali soupeře v exhibičním tempu zakončit příjemně celý turnaj.

"Největším hrozbou dnes pro nás servis českých hráčů, zničili nás asi dvaceti esy," řekl kouč Němců Stelian Moculescu.

Výsledek - skupina F:
ČR - Německo 3:1 (23, -25, 21, 13)
Rozhodčí: Polkin (Rus.), Hobor (Maď.). Čas: 103 min. Diváci: 1620.
ČR: Zapletal, M. Novotný, Rak, Štokr, Popelka, Zadražil, libero Obdržálek - Konečný, Pláteník, Ticháček.
Německo: Siebeck, Bergmann, Schöps, Kromm, Hübner, Tischer, libero Kröger - Pampel, Popp, Andrae, Dehne.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.