Brazilci budou obhajovat titul proti Polákům

2. prosince 2006 10:35 - TOKIO

Brazilští volejbalisté budou stejně jako před čtyřmi roky hrát ve finále mistrovství světa. Výběr trenéra Bernarda Rezendeho porazil v sobotním semifinálovém duelu v Tokiu poslední společný celek Srbska a Černé Hory 3:1. Soupeřem jihoamerických gigantů budou v nedělním boji o titul Poláci, kteří v druhém semifinále zvítězili 3:1 nad Bulharskem.

 

FIVB

Brazilci kralují světovému volejbalu od roku 2002, kdy vyhráli minulé MS v Argentině. Poté posbírali všechny možné vavříny od titulu olympijských vítězů přes všechny ročníky Světové ligy až k triumfu na Světovém poháru. V Japonsku prohráli jen v základní skupině s Francií, dnešní semifinále proti SČH zvládli za hodinu a půl a závěrečný čtvrtý set už proměnili ve svou exhibici s jednoznačným výsledkem 25:12.

Nedělní finále začne v Tokiu půl hodiny před polednem. Polsko v něm může korunovat svou spanilou pouť šampionátem, na němž dosud jako jediné mužstvo neprohrálo. Poláci čekají na výrazný úspěch už od poloviny 70. let, kdy vyhráli světový šampionát i olympijské hry.

MS volejbalistů - semifinále
Brazílie - SČH 3:1 (19, -15, 22, 12), Polsko - Bulharsko 3:1 (20, -26, 23, 23)

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.