Basketbalistky Brna porazily v boji o první místo USK Praha

V sobotním souboji dvou neporažených týmů ženské basketbalové ligy hráčky Gambrinusu Sika Brno zvítězily nad USK Praha 86:68. Základ k úspěchu položily Brňanky už v úvodní čtvrtině, kdy získaly po osmi minutách náskok 21:6.

Potom ale potkal domácí basketbalistky střelecký výpadek, který soupeřky využily k desetibodové šňůře. Hra se vyrovnala, domácímu týmu se přestala dařit koncovka a vysokoškolačky se snažily bojovností držet krok. Až v závěrečné čtvrtině už měl zápas jednoznačný vývoj.

Brňanky dohrávaly posledních osm minut bez vyfaulované Nolanové, ovšem rychlou kombinační hrou s pohlednými akcemi nedaly týmu USK naději na zvrat. "Stále nehrajeme dobře, hra neodpovídá mým představám. Mohu být snad spokojen pouze s výsledkem. Kromě Machové hrají zbývající české reprezentantky v útlumu. Výpadek formy postihl ale například i v týmu USK rozehrávačku Mokrošovou," dodal trenér Bobrovský.

Také jeho protějšek z USK Lubor Blažek výkon svého týmu kritizoval. "Chybovali jsme hlavně v obranné fázi, chyby vyplývaly z nedůslednosti a také z toho, že jsme neměli dostatek času na přípravu. Domnívám se také, že naše hráčky byly unavené," řekl. "Hra bez míče chvílemi neexistovala. Hráli jsme v útoku bez pohybu. Citelně nám chyběla zraněná Burseová, kterou se snažila nahradit Hartigová, jež odehrála dobrý zápas," dodal Blažek.

Třetí místo v tabulce udržel Hradec Králové po výhře v Olomouci, čtvrtý Trutnov se po počátečních rozpacích ve Strakonicích prezentoval výtečnou střelbou a vyhrál 94:42. V první čtvrtině přitom padlo pouhých patnáct bodů.

Liga basketbalistek - 9. kolo
Gambrinus Brno - USK Praha 86:68 (21:11, 44:35, 60:47)
Nejvíce bodů: Youngová 23, Machová 21, Nolanová 9 - Volná 16, Lichnerová 13, Hartigová a Pavlíčková po 10. Rozhodčí: Dolinek, Válek. Trestné hody: 17/12 - 13/10. Fauly: 14:18. Trojky: 4:6. Diváci: 800. Nejlepší hráčka: Youngová.
Strakonice - Trutnov 42:94 (7:8, 23:32, 30:61)
Nejvíce bodů: Drachovská 10, Bernasová a Tomanová po 9 - Ziklová 17, Zohnová 15, Stejskalová 14, Stehlíková 13, Petrovická 12, Podešvová 11. Rozhodčí: Večeřa, Matějek. Trestné hody: 10/7 - 18/16. Fauly: 15:15. Trojky: 3:10. Diváci: 200. Nejlepší hráčka: Ziklová.
Olomouc - Hradec Králové 73:93 (23:29, 35:48, 52:67)
Nejvíce bodů: Lechnerová 23, Steffanová 17, Černá 10 - Křížová 21, Mlejnková a Hanksová po 16, Komžíková 12, Nováková 10. Rozhodčí: Janovský, Kapaňa. Trestné hody: 26/21 - 18/12. Fauly: 21:25. Pět chyb: 33. Lechnerová. Trojky: 4:7. Diváci: 200. Nejlepší hráčka: Steffanová.
Sparta Praha - Valosun Brno 75:64 (16:11, 33:30, 57:47)
Nejvíce bodů: Pechová 24, Olsonová, Peklová a Sýkorová po 11 - Vlková 22, Svobodová 11, Mayesová a Procházková po 8. Rozhodčí: Macela, Šikner. Trestné hody: 20/15 - 17/14. Fauly: 16:19. Trojky: 6:8. Diváci: 121. Nejlepší hráčka: Olsonová.
Slovanka Tábor - Karlovy Vary 82:60 (24:18, 46:32, 66:53)
Nejvíce bodů: Staňková 21, Kubařová 18, Pospíšilová 12 - Gerstnerová 20, Vodrážková 11, Ábelová 10. Rozhodčí: Hošek, Kučera. Trestné hody: 20/15 - 10/4. Fauly: 18:23. Trojky: 9:2. Diváci: 210. Nejlepší hráčka: Kubařová.