Portland - Washington 124:125 PPWashington má v NBA první výhru, po prodloužení porazil Portland

Basketbalisté Washingtonu se na třetí pokus dočkali první výhry v sezoně NBA. Wizards zvítězili v Portlandu 125:124 po prodloužení, český reprezentant Tomáš Satoranský se na tom bodově nepodílel a za necelých 11 minut hry si vedle dvou nepřesných střel připsal čtyři doskoky.

Basketbalisté Washingtonu Wizards (zleva) Markieff Morris, Bradley Beal, Otto Porter Jr. a Kelly Oubre Jr. se radují v duelu s Portlandem.

V prvním z pěti zápasů po palubovkách soupeřů ze Západní konference, které tým z Washingtonu sehraje během deseti dnů, Wizards už ve druhé čtvrtině prohrávali dvouciferným rozdílem. Ještě do poločasu však náskok zlikvidovali. V dramatickém závěru Bradley Beal trojkou sedm sekund před koncem zařídil prodloužení.

V jeho finále John Wall minul oba trestné hody a Portland měl šanci na zvrat, jenže nájezd Damiana Lillarda, s 29 body nejlepšího střelce zápasu, zablokoval Otto Porter. Wizards bodově táhli Markieff Morris (28), Beal (25) a náhradník Kelly Oubre (22). V týmu soupeře se vedle Lillarda blýskli univerzálními výkony bosenský pivot Jusuf Nurkič s 22 body a 18 doskoky a Al-Farouq Aminu s bilancí 16-15.

Ani na třetí pokus se naopak výhry nedočkali Los Angeles Lakers. Také tým kolem LeBrona Jamese hrál prodloužení, ale se San Antoniem doma prohrál 142:143. Lakers se zachránili v zápase osmi body v poslední minutě a vyrovnávací trojkou Jamese. V prodloužení ale ztratili šestibodové vedení a James 12 sekund před koncem neproměnil ani jeden trestný hod, načež na druhé straně Patty Mills rozhodl.

Lídrem hostů byl s 37 body a 10 doskoky LaMarcus Aldridge. De Mar DeRozan předvedl 32 bodů, 14 asistencí a 8 doskoků a zcela totožnou bilanci měl i domácí James. Ještě o pět bodů víc nastřílel jeho spoluhráč Kyle Kuzma.

Neporažené Toronto vyhrálo doma nad Charlotte 127:106 a jako první tým v sezoně slaví čtvrté vítězství. Kawhi Leonard dal 22 bodů, Kyle Lowry nasbíral 16 bodů a 14 asistencí. Hornets nestačilo 26 bodů Kemby Walkera.