Golden State - Washington 144:122Curry rozstřílel v NBA Washington, Satoranský odehrál nejvíce minut v sezóně. Lakers poprvé vyhráli

Stephen Curry během tří čtvrtin trefil 11 trojek a celkem 51 body přispěl k vítězství obhájců titulu v NBA Golden State Warriors nad Washingtonem 144:122. Tomáš Satoranský si v dresu poražených Wizards připsal osm bodů, čtyři asistence a dva doskoky. Český basketbalista odehrál v Oaklandu 20 minut, nejvíce v sezóně.

Stephen Curry z Golden State při utkání s Washingtonem.

Hráči Washingtonu na hřišti Golden State už od začátku hořeli v obraně a jen za první čtvrtinu dovolili soupeři 46 bodů. Z toho Curry dal 23 bodů včetně pěti trojek. Dvojnásobný držitel ocenění MVP pro nejužitečnějšího hráče ligy se nakonec stal čtvrtým hráčem za posledních deset let, kterému k překonání padesátibodové hranice stačily jen tři čtvrtiny.

"To byl takový ten večer, kdy zápas člověka strašně baví. Zkusí pár odvážných střel a pak se snaží to udržet tak dlouho, dokud je na palubovce," řekl Curry, jehož výkony hlediště opakovaně odměňovalo skandováním "MVP! MVP!".

"Nevím, jak popsat to, čeho jsem byl dnes svědkem. Byl úžasný," rozplýval se trenér Steve Kerr. "Byla radost být u toho na hřišti," řekl Kevin Durant, který zaznamenal 30 bodů.

Nejlepším střelcem Wizards byl s 23 body Bradley Beal. Satoranský i díky jasnému průběhu utkání odehrál 20 minut, minul tři střely ze hry, ale proměnil všech osm trestných hodů. Washington má v úvodu sezony bilanci jedné výhry a tří porážek.

Stejně jsou na tom Los Angeles Lakers, kteří zvítězili ve Phoenixu 131:113 a LeBron James se tak dočkal první výhry v novém působišti. Přispěl k ní 19 body, 10 asistencemi a 7 doskoky. Skvělý výkon předvedl Lance Stephenson, který za 25 minut na hřišti měl 23 bodů, 8 asistencí a 8 doskoků. Lakers se dopustili jen osmi ztrát, zatímco domácí jich měli 19. Nejlepším střelcem Suns byl s 23 body Devin Booker, jednička draftu Deandre Ayton se dostal na 22 bodů a 11 doskoků.

Formu si nadále drží basketbalisté Toronta, kteří porazili Minnesotu 112:105 a vyhráli i popáté. Kawhi Leonard se o to zasloužil 35 body. Bez porážky jsou i Milwaukee Bucks, o jejichž čtvrtou výhru se zasloužil zejména Janis Adetokunbo, autor triple doublu za 32 bodů, 18 doskoků a 10 asistencí.

Trápí se naopak Houston, jenž doma podlehl i Utahu (89:100). "Jazzmany" k výhře dovedl Donovan Mitchell s 38 body, Rockets nestačilo 29 bodů Jamese Hardena ani 22 bodů Carmela Anthonyho.

Velký obrat předvedli hráči Atlanty Hawks, kteří proti Dallasu prohrávali až o 26 bodů, ale slavili vítězství 111:104. Kent Bazemore k obratu přispěl 32 body.

Výsledky NBA:
Golden State - Washington 144:122 (za hosty Satoranský 8 bodů, 4 asistence, 2 doskoky)
Atlanta - Dallas 111:104
Chicago - Charlotte 112:110
Cleveland - Brooklyn 86:102
Houston - Utah 89:100
Miami - New York 110:87
Milwaukee - Philadelphia 123:108
Phoenix - LA Lakers 113:131
Sacramento - Memphis 97:92