Volejbalistky Brna chtějí postoupit alespoň do Poháru CEV

12. prosince 2006 14:10 - BRNO

Využít domácí prostředí k postupu alespoň do Poháru CEV se pokusí od pátku do neděle volejbalistky KP Brno, které pořádají jednu z osmi turnajových skupin Klubového poháru. České mistryně se postupně utkají s Panathinaikosem Atény, německým Vilsbiburgem a španělským týmem Gruppo Murcia.

Ve hře je jediné postupové místo do osmifinále druhé nejvyšší soutěže po Lize mistryň, tým z druhého místa bude pokračovat v Poháru CEV. "Turnaj pro nás představuje první vrchol sezóny. Ovšem právě brněnská skupina patří svým obsazením mezi nejkvalitnější," uvedl na dnešní tiskové konferenci trenér volejbalistek KP Brno Miroslav Čada, který jednoznačně favorizuje na vítěze skupiny Murcii. "O druhé postupové místo očekávám vyrovnaný boj," dodal kouč.

Brněnské volejbalistky jsou jediným českým týmem, který se přihlásil do evropských pohárů. "S českými týmy hrajeme stále dokola v domácí extralize a tyto zápasy už mnoho nového nepřináší. Konečně změříme síly i s jinými soupeři. Z tohoto pohledu se divím, že jsme zůstali jediní, kdo se do poháru přihlásil," poznamenal Čada.

Hlavní hvězdou španělského favorita je ruská smečařka Ljubov Kiličová, kromě španělských reprezentantek se v Brně představí i Polka Malgorzata Glinková a také Američanka Nancy Metcalfová. Oporou Panathinaikosu Atény zase bude bývalá brněnská volejbalistka Jana Šimánková, která působí v Řecku už třetí sezónu.

Program brněnské skupiny:
Pátek 15. prosince:
17:00 KP Brno - Panathinaikos Atény,
19:30 Vilsbiburg - Murcia.
Sobota 16. prosince:
17:00 KP Brno - Vilsbiburg,
19:30 Murcia - Atény.
Neděle 17. prosince:
14:30 Atény - Vilsbiburg,
17:00 KP Brno - Murcia.

ČTK

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.