Opava - PAOK Soluň 69:94Opava začala skvěle, přesto i počtvrté v Lize mistrů padla

Basketbalisté Opavy počtvrté za sebou v Lize mistrů prohráli, v 5. kole doma podlehli PAOKu Soluň 69:94. Čeští vicemistři přitom předvedli v úvodu skvělý basketbal, proměnili úvodních devět trojek, ale v oslabené sestavě bez zraněných Rostislava Dragouna a Václava Bujnocha jim došly síly.

Jakub Šiřina z Opavy.

Opava si stěží mohla představit lepší vstup do zápasu. V první čtvrtině trefili Slezané osm trojek, hráli velmi přesně a už po pěti minutách vedli o 15 bodů. Jenže PAOK se nenechal rozhodit.

Na začátku se hosté opírali hlavně o pivota Yanicka Moreiru, který dal úvodních 11 bodů. Pak od něj převzal štafetu Janis Athinaiu, jenž třemi trojkami táhl šňůru 11:0 a vrátil řecký celek do zápasu.

"Začátek jsme měli snový. Mít trojky devět z devíti se hned tak nevidí. Vytvořili jsme si patnáctibodový náskok. Bohužel, jak rychle jsme ho udělali, tak rychle jsme o něj přišli," řekl kouč Opavy Petr Czudek.

Domácí drželi vedení až do konce poločasu, ale soupeř hrál velmi dobře a především skvěle střílel s úspěšností 57 procent a proměnil 16 z 30 trojek. Naopak u Opavy s přibývající únavou přestala střelba fungovat. Zatímco v úvodu dala všech devět trojek, ve zbytku utkání už jen tři z 26 pokusů. Soluň si tak v pohodě vystřílela druhou výhru do skupiny.

Rozdíl v poločasech byl vidět zejména na reprezentačním rozehrávači Jakubu Šiřinovi, který dal do poločasu 14 bodů, pak už ale pod velkým tlakem hostující obrany další nepřidal. I tak byl nejlepším střelcem domácích. Za Soluň dal 18 bodů Phil Goss.

"Soupeř přitlačil v obraně, my jsme dělali mentální chyby, které PAOK trestal. Nedal dýchat našim rozehrávačům a to byl náš problém," hodnotil zápas Filip Zbránek. "Ale atmosféra byla skvělá. Víc takových zápasů. Fandila celá hala, což je skvělé," dodal

Utkání 5. kola skupiny B basketbalové Ligy mistrů:
Opava - PAOK Soluň 69:94 (31:24, 45:47, 60:74)
Nejvíce bodů: Šiřina 14, Klečka 13, Zbránek a Gniadek po 11, Švandrlík 10 - Goss 18, Athinaiu 17, Moreira 15, Margaritis 14. Fauly: 15:18. Trestné hody: 7/3 - 11/6. Trojky: 12:16. Doskoky: 37:34.