Brněnské volejbalistky podlehly v Klubovém poháru Vilsbiburgu

16. prosince 2006 19:48 - BRNO

Brněnské volejbalistky si zkomplikovaly postup ze základní skupiny Klubového poháru. Ve svém druhém zápase podlehly v domácí hale v Králově Poli německému Vilsbiburgu 2:3 a v neděli budou bojovat alespoň o druhou pozici, která by pro ně znamenala pokračování ve slabším Poháru CEV.

České mistryně v neděli zakončí skupinu proti španělskému favoritovi z Murcie, který ani proti aténskému Panathinaikosu nezaváhal a vede tabulku bez ztráty setu. Do osmifinále Klubového poháru projde jen vítěz jedné z osmi základních skupin.

Klíčovou činností dnešního zápasu byl servis a v něm byl mladý německý tým lepší. "Utkání bylo poznamenáno naší špatnou přihrávkou, prakticky pořád jsme byli pod tlakem. Servis Němkám perfektně vycházel. Přihrávka se nedařila hlavně Tomanové na liberu, což je naše opora v této činnosti," řekl České televizi trenér Miroslav Čada.

Hráčky Murcie dnes podaly opět suverénní výkon a v čele s jednou z nejlepších volejbalistek současnosti Ruskou Ljubov Šaškovovou-Kiličovou míří jasně za postupem. "Náš výkon byl mnohem lepší než včera, i když ještě ne stoprocentní," řekl na tiskové konferenci kriticky trenér Pascual Saurín.

Brno - Vilsbiburg 2:3 (22, -21, 16, -12, -11)
Rozhodčí: Wolf (Švýc.), De Knibber (Belg.). Čas: 110 min. Diváci: 350.
Murcia - Panathinaikos Atény 3:0 (14, 20, 15) 
 Rozhodčí: Pevc (Slovin.), Stando (Pol.). Čas: 61 min. Diváci: 280.
Tabulka:
1. Murcia 2 2 0 6:0 4
2. Brno 2 1 1 5:3 3
3. Vilsbiburg 2 1 1 3:5 3
4. Panathinaikos Atény 2 0 2 0:6

ČTK

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.