Utah - San Antonio 139:105Utah rozstřílel basketbalisty San Antonia dvaceti trojkami

New York

Basketbalisté Utahu porazili v NBA San Antonio 139:105 a dvaceti trojkami v zápase vylepšili klubový rekord. Spurs prožili nejhorší týden v klubové historii. Svěřenci Gregga Popoviche už potřetí prohráli o 30 a více bodů. Jsou teprve pátým týmem v historii NBA, který nastřádal tak špatné výsledky během jednoho týdne. Naposledy se to stalo Portlandu v sezoně 2005/2006.

Donovan Mitchell (45) z týmu Utah a DeMar DeRozan (10) ze San Antonia.

Utah od začátku dominoval a první čtvrtinu ovládl 34:20. Ve třetí části dali jeho hráči dokonce 41 bodů. Domácím se povedl unikátní počin, když každý z třinácti hráčů nasbíral alespoň bod, doskok a asistenci. To se předtím povedlo pouze San Antoniu v roce 2014. Nejlepším střelcem vítězů byl Donovan Mitchell s 20 body. V dresu Spurs si připsal také 20 bodů rakouský náhradník Jakub Pöltl.

Tragický vstup do zápasu předvedl Phoenix, který proti Sacramentu prohrál první čtvrtinu 9:36. Žádný obrat se nekonal a Kings slavili vítězství 122:105. Sedm dvouciferných střelců vedl Buddy Hield s 20 body. V týmu Phoenixu na sebe 21 body upozornil náhradník De'Anthony Melton.

Ve floridském derby Orlando dobylo palubovku Miami 105:90. Domácí selhali ve třetí části, kterou ztratili 12:30. Nejlepším střelcem Orlanda byl s 20 body Aaron Gordon, který měl navíc 13 doskoků. V dresu Miami stačilo k pozici střeleckého lídra 14 bodů Justiseho Winslowa.

Ani 33 bodů Damiana Lillarda nepomohlo Portlandu k výhře v Dallasu. Mavericks zvítězili 111:102. Celá základní pětka vítězů byla v dvouciferných číslech, přičemž Luka Dončič nastřílel 21 bodů.

Beverley zaplatí za to, že hodil míč po fanouškovi

Rozehrávač Los Angeles Clippers Patrick Beverley zaplatí pokutu 25 000 dolarů za to, že v přerušené hře nedělního utkání NBA na palubovce Dallasu hodil míč směrem k fanouškovi sedícímu v první řadě. Za incident z úvodu poslední čtvrtiny dostal Beverley od rozhodčích technickou chybu a byl vyloučen, nyní následoval trest od vedení soutěže.

Beverley nehodil míč nijak prudce, směrem k divákovi jej poslal odrazem o zem. Po utkání vysvětlil svůj čin tím, že muž opakovaně urazil jeho matku.

Beverley už ve své kariéře jednou za incident s divákem platil. Stejně vysokou částkou vedení ligy potrestalo v roce 2017, kdy byl ještě hráčem Houstonu, jeho slovní výměnu názorů s minoritním akcionářem týmu Oklahoma City Thunder Stuartem Scaramuccim po utkání play off.