Rubriky:

Míčové sporty

Liberec - Kfar Saba 3:0

Liberečtí volejbalisté podlehli v Poháru CEV Galatasarayi

18. prosince 2018 22:09 - Liberec

Volejbalisté Dukly Liberec prohráli v osmifinále Poháru CEV v domácím prostředí s Galatasarayem Istanbul 2:3. Liberecké volejbalistky naopak v osmifinále Vyzývacího poháru uspěly, nad izraelským celkem Hapoel Kfar Saba zvítězily jednoznačně 3:0.

Turecký tým vsadil na ostré podání, na libereckou stranu dvorce poslal sedm es. S většinou servisů si ale domácí hráči poradili a nahrávač Biernat mohl kombinovat jak s univerzálem Štokrem, tak i se smečaři a blokaři. Několikrát také překvapil obranu hostů sám.

Galatasaray v útoku spoléhal na estonského reprezentanta Venna, který se postaral o 22 bodů. Postupem času začali hosté bodovat i blokem a hlavní oporu Dukly Štokra udrželi na úspěšnosti 38 procent. Domácí hráči přesto dokázali dvakrát vyrovnat, v tie-breaku však potom rychle nabrali čtyřbodové manko.

Odveta se v Turecku hraje 15. ledna, Severočeši potřebují k postupu zvítězit. Pokud by se jim to podařilo rovněž v tie-breaku, určil by čtvrtfinalistu následný zlatý set.

Liberecký ženský tým je na evropské scéně nováčkem, v předchozích kolech Vyzývacího poháru už přesto dokázal vyřadit Salcburk i Saratov. Do osmifinálového utkání sice lépe vstoupil izraelský celek, ale osmibodový náskok v první sadě neudržel a dramatickou koncovku prohrál 30:32. Pak už hostující hráčky na Duklu nestačily, v dalších setech uhrály jen 15 a 13 bodů.

Úvodní zápas osmifinále Vyzývacího poháru volejbalistek:
Dukla Liberec - Hapoel Kfar Saba 3:0 (30, 15, 13)
Rozhodčí: Zotovičová (Srb.), Till (Něm.). Čas: 85 min. Diváci: 356.
Sestava a body Liberce: Mikšíková 9, Kohoutová 12, Pištěláková 18, Šotkovská 5, Candráková 11, Kopecká 2, libero Dostálová - Šustrová 5, Holubcová, Kolářová. Trenér: Gálík.
Nejvíce bodů Hapoelu: Veliká 13, Devašová 7.
Odveta se hraje 23. ledna.
Úvodní zápas osmifinále Poháru CEV volejbalistů:
Dukla Liberec - Galatasaray Istanbul 2:3 (-23, 20, -19, 17, -12)
Rozhodčí: Rjabcov (Rus.), Fuentes (Šp.). Čas: 119 min. Diváci: 893.
Sestava a body Liberce: Biernat 8, Šulista 13, Holubec 10, Štokr 20, Grut 13, Veselý 7, libero Kopáček - Srb, Leikep 1, Správka. Trenér: Nekola.
Nejvíce bodů Galatasaraye: Venno 22, Gergye 16, Aydin a Duff po 9.
Odveta se hraje 15. ledna.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty