Rubriky:

Míčové sporty

Zmatkař roku! Chtěl vlétnout na palubovku, místo toho spěchal do šatny

18. ledna 2019 21:54 - Oklahoma/Praha

Ve čtvrtečním utkání NBA mezi týmy Oklahoma City Thunder a Los Angeles Lakers nastala kuriózní situace. Náhradní forward Michael Beasley se chystal zasáhnout do utkání, zapomněl ale, že má na sobě tréninkové šortky.

 

Mark J. Terrill, ČTK/AP

Zapomětlivý náhradník tak místo pod koše zamířil zpět do šatny. Po humorné anabázi se ale vrátil, na palubovce strávil téměř devět minut a připsal si pět bodů, dvě asistence a dva doskoky. Svému týmu tak pomohl k výhře v poměru 138:128 po prodloužení.

Třicetiletý basketbalista nastupuje v NBA od roku 2008. Jako jeden z mála hráčů se dokázal vrátit z čínského basketbalového exilu, kde hrál během let 2014-2016. Do současného týmu Lakers se přesunul letos v létě.

V minulosti měl Beasley několik problémů s marihuanou. Vzhledem k přísným antidopingovým kontrolám se humorná situace s konopím nejspíš spojovat nedá. Známý bouřlivák na sebe ale opět strhl pozornost.

pb, Sport.cz

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.