Chorvatské házenkáře na MS neporazili ani Španělé

MANNHEIM

Chorvatští házenkáři si na mistrovství světa v Německu udrželi neporazitelnost i po osmifinálových skupinách. Olympijské šampióny v neděli v tažení za další trofejí nezastavili ani obhájci titulu Španělé, kteří prohospodařili pětibrankový náskok z poločasu a podlehli Chorvatům o gól 28:29.

Jako vítězové druhé skupiny do čtvrtfinále postoupili Poláci, kteří zdolali Slovinsko jasně 38:27 a odsunuli na druhé místo domácí reprezentaci.

Účast v bojích o medaile měl již od soboty jistou také tým Islandu, v neděli se přidali evropští šampióni Francouzi a Dánové.

V přímém boji o čtvrté postupové místo z druhé skupiny v neděli Rusové porazili o jediný gól Maďary, přestože v poločase o tři branky prohrávali.

Osmifinálová skupina 1:
Německo - Island 33:28 (17:11), Slovinsko - Polsko 27:38 (13:17), Francie - Tunisko 28:26 (18:11).