Živě

Bitka na palubovce NBA. Padaly tvrdé rány pěstí

12. března 2019 21:56 - Cleveland/Praha

Pustili se do sebe jak dva kohouti na dvorku. Sledovalo je u toho téměř dvacet tisíc diváků v Clevelandské Quicken Loans Aréně a dobrou reklamu svému sportu neudělali. Serge Ibaka a Marquese Chriss se vrhli do pěstního souboje během pondělního utkání NBA mezi celky Cleveland Cavaliers a Toronto Raptors. Bitka se neštěstí obešla bez krvavých šrámů. Kavalíři vyhráli 126:101.

 

David Richard, Reuters

Strkanice bývají nedílnou součástí vypjatých duelů NBA. Konflikt na palubovce Clevelandu ale přerostl únosnou mez. Pod košem se do sebe nevybíravě pustili španělský basketbalista Toronta Ibaka a domácí forward Chriss.

Zbývala poslední vteřina třetí čtvrtiny a Raptoři zkoušeli zahrát dlouhý pas přes celé hřiště. V místě, kam mířil balón, se do sebe oba hráči zaklesnuli a jejich klinč vyústil v pád zkušeného Španěla. Rozhodčí faul nesignalizovali a jednadvacetiletý Američan počastoval ležícího Ibaku drzým pohledem. Zřejmě u toho utrousil i nějaké to provokativní slůvko, protože vytočený španělský toreador vystartoval ze země jak raketa a na svého soka se okamžitě vrhl.

Žádná ze stran sváru naštěstí nezasáhla přesně cíl v podobě soupeřova obličeje, a tak se incident obešel bez krvavého zranění. Oba dva museli po rozhodnutí sudích samozřejmě odkráčet do šaten, aby tam mohli v poklidu zchladit své horké hlavy.

Boxerská vsuvka bude mít nejspíš pro oba aktéry dohru před disciplinární komisí. Za jejich počínání lze očekávat několikazápasovou suspendaci. V případě Ibaky se navíc nejedná o první prohřešek tohoto typu. devětadvacetiletý Španěl se během své kariéry přichomýtl do více problémových situací a snaha zachovat klid se mu v takových chvílích zrovna k dobru přičíst nedá.

pb, Sport.cz

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.