Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Zemřela basketbalistka Kreuzová-Melicharová, medailistka z MS a ME

23. března 2019 16:31 - Praha

V 77 letech zemřela bývalá úspěšná basketbalová reprezentantka Marta Kreuzová-Melicharová. Držitelka čtyř medailí z mistrovství světa a Evropy byla v roce 2007 uvedena do české basketbalové Síně slávy. O jejím úmrtí informovala Česká basketbalová federace na svém webu.

 

Dlouholetá členka národního týmu pomohla v roce 1964 československému výběru získat stříbro na mistrovství světa v Peru a poté bronz na evropském šampionátu v Budapešti. Další reprezentační úspěchy přidala o dva roky později díky druhému místu na ME v Rumunsku a v roce 1967 na domácím mistrovství světa, kde skončily svěřenkyně trenéra Miloslava Kříže na třetí příčce.

Na klubové úrovni sbírala Kreuzová-Melicharová medaile v dresu pražské Sparty. Šestkrát získala mistrovský titul a třikrát s ní vybojovala stříbro v Poháru mistryň evropských zemí (nynější Evropské lize).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Fortuna liga - nadstavbová část

Fortuna liga mění herní formát. Po 30. kole základní části se hraje nadstavbová část, během které jsou kluby rozděleny do tří skupin - o titul, evropské poháry a záchranu. Nadstavba startuje 3. 5. a bude uzavřena 2. 6.