Živě

Zemřela basketbalistka Kreuzová-Melicharová, medailistka z MS a ME

23. března 2019 16:31 - Praha

V 77 letech zemřela bývalá úspěšná basketbalová reprezentantka Marta Kreuzová-Melicharová. Držitelka čtyř medailí z mistrovství světa a Evropy byla v roce 2007 uvedena do české basketbalové Síně slávy. O jejím úmrtí informovala Česká basketbalová federace na svém webu.

 

Dlouholetá členka národního týmu pomohla v roce 1964 československému výběru získat stříbro na mistrovství světa v Peru a poté bronz na evropském šampionátu v Budapešti. Další reprezentační úspěchy přidala o dva roky později díky druhému místu na ME v Rumunsku a v roce 1967 na domácím mistrovství světa, kde skončily svěřenkyně trenéra Miloslava Kříže na třetí příčce.

Na klubové úrovni sbírala Kreuzová-Melicharová medaile v dresu pražské Sparty. Šestkrát získala mistrovský titul a třikrát s ní vybojovala stříbro v Poháru mistryň evropských zemí (nynější Evropské lize).

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.