Volejbalistky Olomouce postoupily, s Ostravou neztratily ani set

Olomoucké volejbalistky postoupily do semifinále extraligy. Nejlepšímu týmu dlouhodobé části k tomu v sérii s Ostravou stačily tři zápasy, soupeř v nich neuhrál ani jediný set. Dalším semifinalistou je Liberec, který vyřadil KP Brno. Prostějovské obhájkyně titulu vedou nad Přerovem 2:1, druhý bod získaly až po výhře 16:14 ve zkrácené páté sadě.

Ilustrační snímek.

Olomouckým favoritkám sice nevyšel úvod, ale po několika nepovedených výměnách se vzpamatovaly a první set nakonec vyhrály jednoznačně 25:15. Pak už svěřenkyně Jiřího Teplého suverénně mířily do semifinále. Mezi nejlepší čtyřku extraligy postoupila i liberecká Dukla po výhře 3:1 nad KP Brno.

Přerov byl naopak pro prostějovské hráčky těžkým soustem. Minulý zápas loňské mistryně hladce prohrály a v domácím prostředí vybojovaly druhé čtvrtfinálové vítězství až v tie-breaku. V tom už vedly 14:9, ale pět mečbolů promarnily a uspěly až při šestém.

"Dnešek se dá vystihnout jediným slovem: škoda. Měli jsme obrovskou šanci dostat sérii k nám s vedením 2:1 na zápasy, ale nevyužili ji," litoval trenér Přerova Radim Vlček. "Cením si toho, že po zranění Hely Horké se celý tým semknul, zabojoval a přes mnoho problémů nakonec vydřel důležité vítězství," řekl domácí kouč Lubomír Petráš.

Petra Kojdová pomohla k výhře Prostějova 27 body. Ještě o pět bodů více uhrála Simona Janečková, která největší měrou přispěla k druhému vítězství brněnských Šelem nad Olympem Praha. Čtvrté zápasy jsou na programu ve středu.

Čtvrtfinále play off volejbalové extraligy žen - 3. zápasy:
Prostějov - Přerov 3:2 (18, -17, 18, -23, 14)
Nejvíce bodů: P. Kojdová 27, Toufarová 16, Bežandolská 11 - Měrková 19, Svobodová 17, Jehlářová 8. Stav série: 2:1.
Olomouc - Ostrava 3:0 (15, 10, 16)
Nejvíce bodů: Kossányiová 11, Trnková a Strušková po 10 - Makauskaiteová 6, Nečasová 5, Zemanová 4. Konečný stav série: 3:0.
Olymp Praha - VK Brno 2:3 (19, -27, 23, -22, -11)
Nejvíce bodů: Kalhousová 21, Purchartová a Šimáňová po 14 - S. Janečková 32, Svobodníková 17, Boulová 14. Stav série: 1:2.
Liberec - KP Brno 3:1 (-21, 14, 23, 11)
Nejvíce bodů: Pištěláková 27, Šustrová 15, Mikšíková 9 - Meidlová 11, Pavlíková a Skibová po 9. Konečný stav série: 3:0.