Rubriky:

Míčové sporty

Bělgorod - Monza 3:0 Čech s italským týmem v pohárové Evropě marně bojoval o trofej

28. března 2019 08:27 - Bělgorod

Donovan Džavoronok marně bojoval s volejbalisty Monzy o Vyzývací pohár. Ve finálové odvetě v ruském Bělgorodu italský celek podlehl 0:3 a ztratil náskok z domácího duelu, v němž před týdnem zvítězil 3:2. Český reprezentační smečař si v odvetě připsal tři body.

V úvodním finálovém utkání se jednadvacetiletý Džavoronok postaral o 27 bodů Monzy a byl v tomto ohledu s ukrajinským spoluhráčem Olehem Plotnyckým nejlepším volejbalistou zápasu. V odvetě se ale proti ruské obraně prosadil jen třikrát.

Bělgorod lépe útočil a jedenáctkrát bodoval blokem. Úvodní set vyhrál po dramatické koncovce 27:25, další dva už ale byly zcela v jeho režii. Po loňském triumfu v Poháru CEV ovládl další evropskou soutěž.

Finále Vyzývacího poháru volejbalistů, odveta:
Bělogorje Bělgorod - Vero Monza 3:0 (25, 19, 19) - za hosty D. Džavoronok 3 body, první zápas 2:3, trofej získal Bělgorod.
Finále Vyzývacího poháru volejbalistek, odveta:
Saugella Monza - Aydin BBSK 3:1 (20, -17, 22, 15), první zápas 3:0, trofej získala Monza.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.