Bělgorod - Monza 3:0 Čech s italským týmem v pohárové Evropě marně bojoval o trofej

28. března 2019 08:27 - Bělgorod

Donovan Džavoronok marně bojoval s volejbalisty Monzy o Vyzývací pohár. Ve finálové odvetě v ruském Bělgorodu italský celek podlehl 0:3 a ztratil náskok z domácího duelu, v němž před týdnem zvítězil 3:2. Český reprezentační smečař si v odvetě připsal tři body.

V úvodním finálovém utkání se jednadvacetiletý Džavoronok postaral o 27 bodů Monzy a byl v tomto ohledu s ukrajinským spoluhráčem Olehem Plotnyckým nejlepším volejbalistou zápasu. V odvetě se ale proti ruské obraně prosadil jen třikrát.

Bělgorod lépe útočil a jedenáctkrát bodoval blokem. Úvodní set vyhrál po dramatické koncovce 27:25, další dva už ale byly zcela v jeho režii. Po loňském triumfu v Poháru CEV ovládl další evropskou soutěž.

Finále Vyzývacího poháru volejbalistů, odveta:
Bělogorje Bělgorod - Vero Monza 3:0 (25, 19, 19) - za hosty D. Džavoronok 3 body, první zápas 2:3, trofej získal Bělgorod.
Finále Vyzývacího poháru volejbalistek, odveta:
Saugella Monza - Aydin BBSK 3:1 (20, -17, 22, 15), první zápas 3:0, trofej získala Monza.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.