Nymburk prohrál s Ústím poločas, nakonec uhájil neporazitelnost

Basketbalisté Nymburka se oklepali z poločasové porážky od Ústí nad Labem a díky výbornému vstupu do druhé půle v 11. kole nadstavby zvítězili 101:79. Úřadující šampioni drží v lize neporazitelnost už rok, v soutěžních zápasech natáhli úspěšnou sérii už na 42 výher.

Ilustrační foto.

Vítězně začal angažmá na lavičce Děčína Tomáš Grepl. Trenér, jenž v pátek vystřídal Pavla Budínského, který po 15 letech ve funkci nečekaně skončil, dovedl mužstvo k výhře 88:85 na palubovce druhých Svitav. Válečníci si tak upevnili páté místo v tabulce před Ústím.

Severočeši odehráli v Nymburku výborný první poločas především díky přesné střelbě z dálky. Hráči Ústí proměnili deset trojek zatímco domácí jen jednu a po dvou čtvrtinách vedli 44:39. Poločasový proslov v domácí kabině ale zabral a do druhé půle vlétl Nymburk zcela v odlišném herním projevu šňůrou 18:0. Agresivní obranou zastavil útok Ústí a sám dával snadné body. Rozstřílel se zejména Vojtěch Hruban, s 21 body nejlepší střelec utkání.

"Měli jsme super první poločas podpořený o dobrou střelbu a také nekoncentraci domácích. Do druhé půle přišel očekávaný tlak domácích, se kterým jsme se opět nedokázali vyrovnat," posteskl si trenér hostů Antonín Pištecký.

Jeho svěřenci sice na začátku poslední čtvrtiny ještě snížili na 64:69, pak ale dal Bracey Wright tři trojky za sebou a definitivně zápas rozhodl. Nymburk vyhrál druhý poločas 62:35 a Ústí utrpělo už šestou porážku z posledních sedmi zápasů.

"Byl to podobný scénář jako v posledních našich zápasech. Začneme s malou koncentrací a pak to musíme ve druhé půli dohánět. Očividně to vše závisí na nás. Musíme bojovat sami se sebou, abychom byli mentálně dobře připraveni," konstatoval trenér Nymburka Oren Amiel.