Živě

Jihostroj vyhrál i v Ostravě a v úterý může postoupit do finále

5. dubna 2019 20:31 - Ostrava

Vítěz základní části extraligy Jihostroj vyhrál i druhé semifinále nad Ostravou a v úterý může v domácím prostředí postup do boje o volejbalový titul zakončit. V ostravské hale Sareza v pátek českobudějovičtí hráči vyhráli 3:1. Domácím patřil třetí set, pak už znovu měl převahu předloňský mistr.

 

Václav Pancer, ČTK

Jihočeši útočí na double, protože po minulé nepovedené sezoně letos už získali Český pohár. Před rokem skončili v lize bez medaile čtvrtí, tentokrát v play off ještě nezaváhali.

Ostravští si vydobyli respekt vyřazením mistrovského Karlovarska, na sehraný českobudějovický tým však nestačili ani doma. Dnes dopřáli svým fanouškům radost alespoň ziskem setu.

Semifinálové utkání play off volejbalové extraligy mužů: Na síti zleva jsou ostravští hráči Blažej Podlesný, Jan David a Anton Menner.

Václav Pancer, ČTK

"Očekával jsem, že Ostrava bude hrát podstatně lépe než u nás, což se potvrdilo. Dávala lepší servis, ale my s tím vypořádali. Dva sety jsme hráli velmi dobře, koncentrovaně bez vlastních chyb, třetí set v nich bouchly saze a předváděli to, co je zdobilo s Karlovarskem - výborná obrana, uhrávání bodových balonů a servis," řekl kouč Jihostroje René Dvořák.

Druhé semifinále Kladno - Liberec bude pokračovat v sobotu od 17:15 před televizními kamerami. Hostující Dukla může získat druhý z potřebných tří postupových bodů.

Semifinále play off volejbalové extraligy mužů - 2. zápas:
Ostrava - České Budějovice 1:3 (-19, -15, 17, -19)
Nejvíce bodů: Janků 15, Menner 13, Beal 9 - Michálek 17, Staples 13, Křesťan 12. Stav série: 0:2.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.