Živě

Volejbalový unikát! Dva liberecké týmy usilují o finále!

11. dubna 2019 17:37 - Liberec

Liberec a volejbalové město? Ano! Místní Dukla prošla do semifinále UNIQA extraligy jak v mužské, tak v ženské soutěži. Naposledy se něco podobného stalo v roce 1992, kdy se Olympu Praha podařilo oba celky dostat tak daleko. Liberec navíc ještě může pomýšlet na dvojí účast ve finále extraligy. „Upřímně nás to příjemně překvapilo. Zejména co se týče ženského týmu, který jsme postavili nedávno na zelené louce. Teď je důležité, abychom neskončili na čtvrtých místech," dodal Pavel Šimoníček, prezident Dukly Liberec.

 

Český volejbalový svaz

Mužský liberecký tým má postupový mečbol. Stačí, když v pátek přehraje Kladno. To v ženské kategorii zatím volejbalistky severočeského klubu s Prostějovem prohrávají 1:2 na zápasy a ve stejný den bude usilovat o udržení v semifinálové sérii. „Je to skvělá sezona. Těší nás, že jsme tak vysoko," má jasno už nyní Šimoníček. Dva týmy z jednoho města v semifinále nejvyšší volejbalové soutěže, to je zkrátka unikátní počin.

Jak je možné, že se libereckým celkům tak daří? „Myslím, že nic nového nevymýšlíme, žádný převratný recept netajíme. Jednoduše kombinujeme mix zkušeností a talentu. S tímto konceptem jsme byli úspěšní v mužích, nyní sklízíme úspěchy také u žen," vykládá Šimoníček. Kouzlo liberecké Dukly je nejspíš úplně prosté – k šesti zkušeným hráčům je potřeba doplnit šest mladých a talentovaných. Například skvěle zapadl Jan Štokr, významná a respektovaná volejbalová osobnost. V extralize má na kontě nejvíce bodů ze všech hráčů (515).

Právě v útoku je Liberec druhým nejsilnějším týmem, celkem zaznamenali hráči 1005 bodů. Zároveň vládne na bloku (234). Nejlepším hráčem v této činnosti je Jan Veselý, který jich předvedl 57. To v ženské kategorii dělá body zejména Slovenka Nikola Pištěláková (555). Na příjmu zase exceluje Lucie Kolářová. V týmových statistikách v rámci ženské extraligy kraluje Liberec v servisu, přes něj si hráčky pomohly ke 140 bodům.

Prezidenta Dukly Liberec zároveň těší divácká přízeň. „Když hrají místní hokejisté, kteří se také ucházejí o finále, hlasatel lidi pozve na volejbal. Jsme propojení. Liberci se ve sportu všeobecně daří," dodal spokojeně Šimoníček. „Snad nám to vydrží dál a všichni se dostaneme do finále."

rjm, Sport.cz

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.