Basketbalisté USK trápili Nymburk, ale první čtvrtfinále prohráli

Nymburští obhájci titulu v lize basketbalistů vstoupili do čtvrtfinálové série proti USK Praha domácím vítězstvím 100:78. Favorit se však tři čtvrtiny trápil, po půlhodině hry měl pouze šestibodový náskok.

Basketbalisté Nymburka ve čtvrtfinále play off (ilustrační foto)

První čtvrtfinále odehrály také Svitavy, které rovněž až v závěru rozhodly o výhře 95:83 nad Ústím nad Labem. Děčín v druhé čtvrtině prohrával s Opavou už o sedmnáct bodů, ale dokázal zápas otočit a po vítězství 90:82 vede na utkání 2:0.

Čtvrtfinále play off ligy basketbalistů:
1. zápasy:
Nymburk - USK Praha 100:78 (25:16, 44:42, 68:62)
Nejvíce bodů: Bohačík 19, Hruban 17, Benda 14, Davis 13, Vyoral 12 - Tůma 23, Mareš 22, Vukosavljevič a Stevanovič po 9.
Svitavy - Ústí nad Labem 95:83 (23:19, 43:39, 61:59)
Nejvíce bodů: Marko 23, Svoboda 16, Aiken 14 - P. Houška 21, Wisseh 17, Martin 15.
2. zápas:
Děčín - Opava 90:82 (14:28, 43:45, 71:71)
Nejvíce bodů: Autrey 26, Šiška 15, Krakovič a Carlson po 11, Feštr 10 - Šiřina 22, Bujnoch 11, Gniadek a Kvapil po 9. Stav série: 2:0.