Živě

Volejbalisty Českých Budějovic dělí výhra od desátého titulu

27. dubna 2019 20:59 - České Budějovice

Volejbalisté Českých Budějovic se přiblížili jubilejnímu desátému titulu v extralize. Jihostroj zdolal v domácím prostředí Duklu Liberec suverénně 3:0 po setech 25:17, 25:18, 25:20 a v sérii vede 2:1. Budějovičtí se můžou radovat ve středu 1. května, ale musí uspět na severu Čech.

 

Radek Petrášek, ČTK

Po pětisetové bitvě v Liberci stejně jako v prvním finále České Budějovice před svými fanoušky dominovaly. Domácí znovu skvěle řídil španělský nahrávač De Amo, ničili obranu soupeře a výborně zahrál devatenáctiletý univerzál Marek Šotola.

"Šotola to po příchodu do hry hodně zvedl na útoku i servisu, mančaft makal jako hodiny a Liberec nebyl v nejlepší fazoně," řekl trenér Jihostroje René Dvořák v České televizi a ke svému nahrávači výstižně dodal: "Výborně to rozděluje."

Smečuje liberecký hráč Jan Štokr a blokuje Filip Křesťan z Budějovic.

Petr Skřivánek, ČTK

Šotola během úvodního setu nahradil zkušenějšího Křesťana a Budějovičtí i díky výborné obraně zvedali diváky v napěchované hale ze sedadel. "Byl to koncentrovaný vstup. Hrajeme vše, jak jsme si řekli," hodnotil první set domácí kapitán Radek Mach.

Ve druhé sadě domácí odskočili na 15:9 a právě levoruký Šotola tvrdě podával a zakončoval. "Možná to byl můj nejlepší zápas. Sice mám respekt z bloku Jana Štokra, ale snažím se jít do všech útoků naplno," řekl autor třinácti bodů.

Filip Křesťan (čelem) z Českých Budějovic a (zleva) Jakub Veselý a Jan Štokr z Liberce.

Radek Petrášek, ČTK

"Budějovice výborně servírují, ale doufám, že se zvedneme a potrápíme je," přál si liberecký nahrávač Jiří Srb před třetí sadou. Dukla měla naději zápas zdramatizovat, ve třetí sadě vedla 9:6, pak ale Todua zastavil blokem Pietruczuka. Jihočeši vzápětí srovnali na 10:10 a koncovku už kontrolovali. Mach soupeře zlomil esem a mečbol proměnil šestnáctým bodem nejvíce bodujíc hráč utkání Australan Max Staples. Domácí zvítězili za hodinu a 18 minut.

"Byli lepší ve všech směrech. Neútočili jsme dobře. Musíme zlepšit servis, abychom jim uškodili na přihrávce," hleděl už trenér Dukly Michal Nekola k čtvrtému finále, které Liberec hostí ve středu od 17:00.

Finále play off volejbalové extraligy mužů - 3. zápas:
České Budějovice - Liberec 3:0 (17, 18, 20)
Rozhodčí: Hudík, Kovář. Čas: 78 min. Diváci: 3120. Stav série: 2:1.
Sestavy a body:
České Budějovice: Michálek 6, Mach 5, Křesťan 1, Staples 16, Todua 7, De Amo 2, libero Kryštof - Šotola 13, Fila, Kraffer. Trenér: Dvořák.
Liberec: Pietruczuk 5, Leikep 1, Štokr 9, Grut 10, Veselý 4, Biernat 1, libero Kopáček - libero Kunc, Srb 1, Holubec 5, Indra, Správka 1. Trenér: Nekola.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.