Basketbalisté Děčína vyrovnali semifinálovou sérii se Svitavami

Děčín

Basketbalisté Děčína na druhý pokus uhájili v semifinále NBL domácí palubovku a po výhře 93:80 vyrovnali sérii se Svitavami na 2:2. Pátý zápas se bude hrát v úterý ve Svitavách, pak se série na čtyři vítězství vrátí na sever Čech.

Ilustrační snímek.

Domácí tentokrát na rozdíl od pátku Tury nepustili do trháku a po vyrovnaném prvním poločase jim v polovině třetí čtvrtiny sami odskočili. Vypracovali si náskok jedenácti bodů a v závěru si vedení s přehledem ohlídali.

Střelecky tým táhl Šimon Ježek s 19 body, Klinton Carlson přidal k 15 bodům i osm doskoků a Lamb Autrey zaznamenal 13 bodů a sedm doskoků.

Semifinále play off ligy basketbalistů - 4. zápas:
Děčín - Svitavy 93:80 (20:18, 38:38, 69:58)
Nejvíce bodů: Ježek 19, Carlson 15, Autrey 13, Kroutil 11 - Svoboda 17, Aiken 13, Teplý 12. Stav série 2:2.