Györ - Rostov na Donu 25:24Házenkářka Knedlíková slaví s Györem třetí titul v Lize mistryň

Budapešť

Házenkářka Jana Knedlíková slaví s Györem potřetí za sebou trofej v Lize mistryň. Ve finále v Budapešti dnes favorizovaný maďarský tým porazil Rostov 25:24 a získal celkové pátý titul v historii. Česká reprezentační křídelnice do finálového utkání na rozdíl od sobotního semifinále s Kristiansandem nenastoupila.

České házenkářky Jana Knedlíková (vlevo) se společně se Sárou Kovářovou, ilustrační foto.

Devětadvacetiletá Knedlíková se předloni stala první českou vítězkou Ligy mistryň. Loni o finálový turnaj přišla kvůli přetrženému vazu v kotníku.

Györ hrál finále počtvrté za sebou. Po prohře s CSM Bukurešť na sedmimetrové hody v roce 2016 porazil dvakrát za sebou Vardar Skopje po prodloužení.

Final Four Ligy mistryň v házené v Budapešti:
Finále:
Györ - Rostov na Donu 25:24 (15:11)
o 3. místo:
Kristiansand - Mety 31:30 (15:16)
Finále Vyzývacího poháru házenkářek:
Gran Canaria - Pogoň Štětín 23:24 (15:12), první zápas 30:23, Gran Canaria vyhrála podruhé v historii.