Živě

Basketbalisté Děčína se stali druhými finalisty NBL, vyzvou suverénní Nymburk

17. května 2019 20:09 - Praha

Basketbalisté Děčína se stali druhými finalisty NBL. V šestém utkání semifinále play off Severočeši porazili na domácí palubovce Svitavy 88:85 a sérii vyhráli 4:2. Ve čtvrtém finále v klubové historii se utkají s obhájci titulu z Nymburka, proti nimž neúspěšně usilovali o titul už v letech 2015, 2016 a 2017.

 

Twitter

"Dnes už jsme šlapali trochu vodu, ale stále žasnu, kde hráči pořád berou sílu a energii. Drží se soupeře, tlačí na něj, dobře brání a hrají kvalitní útok," pochválil své svěřence trenér Děčína Tomáš Grepl. "Dnešní zápas jsme prohráli na doskoku, ale poprvé v této sérii neplatilo, že kdo prohraje doskok, prohraje i utkání," dodal.

Děčín oplatil druhému týmu základní části Svitavám loňské vyřazení ve čtvrtfinále. Ve vyrovnaném šestém duelu se oba týmy přetahovaly o vedení. Rozhodující šňůru nastartoval minutu a půl před koncem úspěšnou trojkou Feštr.

Děčín se šesti body v řadě dostal ze stavu 79:80 do vedení a tentokrát už náskok nepustil, přestože Tuři dokázali pět sekund před koncem stáhnout na rozdíl jediného bodu.

Duel symbolicky uzavřel dvěma úspěšnými šestkami Lamb Autrey, s 30 body nejlepší střelec utkání. "Přijeli jsme s jasnou vizí toho, že si budeme chtít vynutit sedmý zápas, ale proti tomu byl Lamb Autrey, který hrál s bravurou a byl mimo naši basketbalovou galaxii. Byl těžko zastavitelný, přestože jsme na něj zkoušeli různé typy obrany, nestačilo to," řekl trenér Svitav Lubomír Růžička.

Finálová série se bude hrát už jen na tři vítězství a začne v hale dosud neporaženého Nymburka v pátek 24. května. O den dříve rozehrají boje o bronz na dvě výhry Svitavy s Olomouckem.

Semifinále play off ligy basketbalistů - 6. zápas:
Děčín - Svitavy 88:85 (24:25, 48:43, 65:66)
Nejvíce bodů: Autrey 30, Feštr 15, Carlson a Pomikálek po 11 - Slezák 20, O'Brien 18, Aiken 15, Svoboda a Jelínek po 10. Konečný stav série: 4:2.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.