Živě

Házenkářky Slavie povede úspěšný slovenský kouč Urban

24. května 2019 12:58 - Praha

Trenérem házenkářek Slavie Praha se stal slovenský kouč František Urban. K týmu českého vicemistra přišel z pozice asistenta slovenské reprezentace, předtím vedl jako hlavní tři roky Michalovce, s kterými pokaždé ovládl interligu, slovenské play off i pohár.

 

Ondřej Hájek, ČTK

Třiatřicetiletý Urban nahradí Jana Salače, který družstvo vedl od září po brzkém odchodu makedonského kouče Rubina Kuzmanoského. Už tehdy prý Urban dostal od Slavie nabídku. "Tehdy jsem nemohl, protože jsem měl čerstvě podepsanou smlouvu se slovenským svazem jako šéftrenér regionálního centra Michalovce, asistent u reprezentace žen a také v Iuventě Michalovce," vysvětlil Urban na webu Slavie.

Rád teď využil šanci vrátit se do interligy jako hlavní trenér. "Slavia je pojem, klub s historií a jeden z největších konkurentů v celé interlize. Navíc mě lákala možnost hrát evropské poháry," uvedl Urban.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.