Basketbalisté Nymburka v prvním finále deklasovali Děčín

Nymburk

Basketbalisté Nymburka v dnešním úvodním ligovém finále na domácí palubovce rozstříleli Děčín 105:65 a vykročili za ziskem šestnáctého titulu za sebou. Druhý zápas série hrané na tři vítězství se odehraje na severu Čech v neděli.

Pavel Grunt z Děčína v úvodním finále ligy basketbalistů.

Nymburku vyšel vstup do zápasu a rychle se ujal desetibodového vedení. Jenže pak domácím nevyšla střídání, přestalo se jim dařit střelecky a Děčín ještě v první čtvrtině skóre otočil a vyhrál ji 24:22.

Ve druhém dějství narostla ztráta obhájců titulu na sedm bodů, ale těsně před poločasem se Nymburk dostal zpátky do hry. Po sérii trestných hodů o přestávce vedl 45:42.

Hned v úvodu třetí čtvrtiny domácí jakékoliv drama odmítli a náskok Nymburka postupně narostl na 25 bodů před závěrečným dějstvím. Ani v něm patnáctinásobní šampioni nepolevili a dovolili v něm Děčínu pouhých devět bodů.

Nymburk si připsal 56. vítězství za sebou a už jen tři zápasy ho dělí od vyrovnání vlastního rekordu z let 2013 a 2014, kdy vyhrál 59 utkání v řadě. Pokud by Středočeši ukončili finále v nejkratším možném termínu, zakončili by ročník bez jediné porážky, což se jim dosud povedlo jen v roce 2014.

Finále play off ligy basketbalistů - 1. zápas:
Nymburk - Děčín 105:65 (22:24, 45:42, 81:56)
Nejvíce bodů: Hruban 23, J. Bohačík 16, Peterka a Wright po 12 - Pomikálek 12, Feštr 9. Fauly: 14:33. Trestné hody: 41/28 - 12/8. Trojky: 7:9. Doskoky: 50:25.