Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Perušič se Schweinerem porazili Brazilce a ovládli pražský turnaj

27. května 2019 08:19

Úvodní turnaj Mentholka Super Cup v plážovém volejbalu vyhrály české jedničky. Zlato po vyrovnaném finále slaví Perušič se Schweinerem, kteří porazili Brazilce Santose s Carvalhaem 2:1 na sety. Na třetím místě skončili Srbové Klasnic s Milicem. V kategorii žen vyhrála vicemistryně Evropy Kvapilová s novou spoluhráčkou Kubíčkovou. Porazily domácí dvojici Kotlasová, Resová 2:0 na sety.

 

Foto: Beachklub Ládví

V nádherném počasí a za výborné divácké kulisy proběhl v pražském Beachklubu Ládví úvodní turnaj beachvolejbalové série Super Cup. Na turnaji se sešla kompletní česká špička doplněná zahraničními hráči z Brazílie, Srbska, Rakouska, Slovenska a z Jižní Afriky. Pro většinu dvojic sloužil turnaj jako ostrá příprava před čtyřhvězdičkovým turnajem Světové série v Ostravě.

Mužský turnaj vyhráli David Schweiner s Ondřejem Perušičem, kteří porazili Brazilce Saymona Santose s Gustavem Carvalhaem 2:1 na sety. V třetím setu si vzal hlavní slovo rozhodčí, který místo vyrovnání na 14:14 pískl dotyk sítě a ukončil zápas ve prospěch české dvojice. „S Brazilci to máme po dnešku jedna, jedna. Minulý týden nás porazili doma v Brazílii, tak jsme jim to vrátili. Uvidíme, zda se potkáme příští týden v Ostravě," okomentoval vítězství Ondřej Perušič. Na třetím místě skončili Srbové Klasnic s Milicem, kteří s přehledem porazili českou dvojici Martina Tichého s Jindrou Weissem.

V ženské části turnaje se ve finále potkaly nasazené jedničky Michala Kvapilová s Míšou Kubíčkovou, nastoupily proti domácí dvojíci Tereza Kotlasová - Daniela Resová. Obě dvojice budou reprezentovat Českou republiku na turnaji Světové série v Ostravě a Super Cup na Ládví pro ně byl vynikající přípravou. Finále přesvědčivě vyhrála ve dvou setech dvojice Kvapilová s Kubíčkovou.

Turnaj Super Cupu v plážovém volejbalu v Praze-Ládví
Muži
Finále: Perušič, Schweiner - Santos, Carvalhaes (Braz.) 2:1 (18, -18, 13),
o 3. místo: Klasnič, Milič (Srb.) - Weiss, Tichý 2:0 (13, 16).
Ženy
Finále: Kvapilová, Kubíčková - Kotlasová, Resová 2:0 (15, 18),
o 3. místo: Štochlová, Dunárová - Válková, Komárková 2:1 (19, -15, 10).
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.