Živě

Vítězný dárek, tisíce gratulantů! Tolik lidí najednou mi ještě nezpívalo, hlásil český oslavenec

1. června 2019 14:03 - Ostrava

Ráno se probudil do druhého čtvrtstoletí svého života, po poledni mu hodně štěstí zazpíval zaplněný centrkurt v ostravských Vítkovicích. A plážový volejbalista David Schweiner se spolu s parťákem Ondřejem Perušičem obdaroval vítězstvím proti rakouskému páru Ermacora, Pristauz. Ještě dnes večer čeká už jediné Čechy v turnaji čtvrtfinále.

 

Petr Sznapka, ČTK

Davide, jak se vám zamlouvala taková narozeninová oslava?

Schweiner: Moc hezké, i jsem se na obrazovce pokochal fotkama z mládí. Tušil jsem, že se něco chystá, ale tohle bylo úžasné. Je pravda, že tolik lidí najednou mi nikdy nepřálo a nezpívalo.

Zápas s rakouským párem jste zvládli ve dvou setech.

Perušic: Ale byl nesmírně těžký. I když jsme byli papíroví favoriti, širší špička je natolik vyrovnaná, že se nedá říkat, že bychom měli někoho porážet pravidelně. Mají velký potenciál, teď i kvůli pár zraněním odehráli několik horších turnajů, ale jsme hrozně rádi, že jsme ten druhý set dotáhli, protože tie-break by byl hodně otevřený.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 

Won our pool here in Ostrava. Thanks to all the fans. Díky moc všem za podporu 😍 #oigpower #czechteam #perundave

Příspěvek sdílený David Schweiner | ATHLETE (@david_schweiner),Kvě 30, 2019 v 1:18 PDT

Klíčové údery jste sehráli technickými údery místo razantních smečí.

Perušič: To jde hodně na vrub našeho trenéra (Andrea Tomatis). I když je vyšší, sám byl neuvěřitelně chytrý a technický hráč, tak ví, jak hrát proti vysokým blokařům, odkud a jak útočit. Zejména proti tak vysokém bloku jako měli Rakušani, je důležité to nehrát razantně.

Schweiner: Přesně tak, ono by se to mohlo hodně rychle vrátit zpátky. (úsměv)

Ondřej Perušič v souboji s rakouským párem.

Petr Sznapka, ČTK

Dolehlo na vás, že jste po vyřazení ženských dvojic jedinými Čechy v turnaji?

Schweiner: Vůbec ne. My si užíváme, že pořád hrajeme, není pro nás tak časté, že bychom došli do čtvrtfinále.

Perušič: Přesně tak, každý další zápas v téhle atmosféře je pro nás zážitek. Ani před turnajem jsme si žádné konkrétní cíle nedávali, chtěli jsme hrát dobře, a to se nám zatím daří, tak doufám, že to půjde i odpoledne.

Atmosféra je v kulisách bývalých železáren parádní.

Perušič: Je neskutečná. Jsme nadšení, že potom, co vypadly další páry, se tolik lidí přišlo vlastně podívat na to, co předvádíme. Tak jsme rádi, když jim to můžeme vrátit dobrým výkonem, a doufám, že se společně podíváme do neděle.

Ve čtvrtfinále vás čeká jeden z brazilských párů, jdete jejich souboj sledovat?

Schweiner: Určitě se podíváme, aby nás trenér mohl připravit. Doufám, že přijde s taktikou, kterou dokážeme splnit. (úsměv)

Michal Osoba, Sport.cz

Časová osa: Míčové sporty

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.