Bryant ve třetím zápase za sebou překonal hranici 50 bodů

23. března 2007 10:23 - NEW YORK

Basketbalista Kobe Bryant z Los Angeles Lakers se stal čtvrtým hráčem historie NBA, jenž ve třech po sobě jdoucích zápasech nastřílel minimálně 50 bodů. Vyhlášený kanonýr ve čtvrtek tuto magickou hranici o deset bodů překonal a přispěl k těsnému vítězství svého mužstva nad Memphisem 121:119.

Bryant zahájil svou střeleckou sérii minulý pátek 65 body proti Portlandu a rovných padesát přidal v neděli s Minnesotou. Díky své střelecké formě se dostal do společnosti k legendám Elginu Baylorovi, Wiltu Chamberlainovi a Michaelu Jordanovi, kterým se stejný kousek povedl před ním.

"Je to skvělý pocit. Když jsem vyrůstal, všichni byli mými idoly - od Wilta přes M.J. po Elgina. Že jsem teď s těmi chlapy ve stejné kolonce v historických tabulkách, je velká čest," uvedl Bryant, jenž nastřílel alespoň 60 bodů počtvrté v kariéře. Vyrovnal se tak Jordanovi. Rekord drží jediný "stovkař" historie Chamberlain, který dosáhl hranice 60 bodů ve 32 zápasech.

Osmadvacetiletého Bryanta navíc potěšilo, že jeho mimořádný bodový příspěvek nevyzněl do ztracena. "Je to o to lepší, že nám tyhle body zajistily tři výhry za sebou. To je série, kterou jsme hodně potřebovali," dodal kanonýr mužstva, které se po nedávné šňůře neúspěchů znovu dostalo na postupové místo do play-off.

Bryant trefil z pole 20 z 37 střel, zaznamenal tři trojky ze sedmi pokusů a neproměnil pouze jeden z 18 trestných hodů.

V Houstonu se znovu ukázalo, jak je pro tým důležitý Jao Ming, jenž týmu v sezÓně dlouho chyběl se zlomenou nohou. Rockets si po návratu čínského obra do sestavy připsali už osmou výhru z deseti zápasů a pátou po sobě, ve čtvrtek jejich formu odnesl Detroit. Jao Ming k vítězství 91:85 přispěl 27 body, sedmi doskoky a klíčovým blokem v poslední minutě proti Carlosi Delfinovi.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: