Živě

Šok během oslav titulu NBA. V ulicích Toronta se střílelo

18. června 2019 10:11 - Toronto/Praha

Panika a zmatek. Střelba narušila mistrovské oslavy titulu NBA, který poprvé v historii získali basketbalisté Toronto Raptors. K incidentu došlo na náměstí Nathana Phillipse nedaleko radnice. Během střelby a následné paniky byli zraněni čtyři lidé.

Reuters

Až jeden a půl milionu lidí vyrazilo do ulic Toronta, aby společně oslavili historický úspěch tamního basketbalového týmu Raptors. Pro mnohé z nich se však veselice proměnila doslova v noční můru. Divoké oslavy totiž narušila střelba. Dva lidé byli postřeleni a převezeni do nemocnice, podle policie však nejsou v ohrožení života.

Výstřely se ozvaly ve chvíli, kdy byli s hráči na pódiu starosta John Tory a premiér Justin Trudeau. Program oslav byl přerušen, ale po chvíli opět pokračoval.

V davu došlo po střelbě k panice a desítky lidí utrpěly lehčí zranění, když se snažily z místa rychle uprchnout. Zatím není jasné, proč ke střelbě došlo. Policie zatkla tři lidi a zadržela dvě zbraně.

pb, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.