Rubriky:

Míčové sporty

Čeští házenkáři i v odvetě prohráli s Islandem o gól

6. června 2007 21:32 - BYSTŘICE POD HOSTÝNEM

Čeští házenkáři prohráli s Islandem i v druhém přípravném zápase, který pro ně byl generálkou na utkání play-off o postup na mistrovství Evropy s Lotyšskem. V Bystřici pod Hostýnem podlehli Češi devátému týmu z mistrovství světa 25:26.

Domácí celek nezačal dobře a rychle prohrával 1:5, když nastřelil dvě tyče a neproměnil dva sedmimetrové hody. Zpřesnění hry svěřenců kouče Pavla Pauzy ale přineslo ve vývoji střetnutí obrat: do kabin šel český celek s nejtěsnějším jednobrankovým náskokem.

Navíc se mu pak vydařil i vstup do druhého poločasu a ujal se vedení až o čtyři branky. Islanďané ale nesložili zbraně a pět minut před koncem šli po nevyužitém českém brejku do vedení, které už udrželi. "Dnes jsem byl spokojen s výkonem brankáře Jana Štochla a hlavně při sedmimetrových hodech byl spolehlivý Vítek," řekl ČTK trenér Pauza.

Česko - Island 25:26 (12:11)
Sestava a branky ČR: P. Štochl, J. Štochl - Motl, Kubeš 4, Buchta 2, Plšek, Zdráhala 1, Nocar 2, Řezníček, Vítek 9/6, Sobol 2, Hrubý 2, Hynek 1, Mičkal, Juříček 2.
Nejvíce branek Islandu: Geirsson, Stefánsson a Gunnarsson po 4. Rozhodčí: Pešta, Poláček (oba ČR). Sedmimetrové hody: 9/6 - 4/2. Vyloučení: 5:3. Diváci: 550.

ČTK

ČT sport Irsko - Skotsko probíhá
20190922T09:45:00+0200
Irsko vs. Skotsko
Irsko vs. Skotsko
Irsko
Skotsko

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.