Rubriky:

Míčové sporty

Liliana, Elsa - Hermannová, Nausch Sluková 2:0 Beachvolejbalistky poprvé prohrály, ale dál bojují o Tokio

20. září 2019 10:24 - Praha

Beachvolejbalistky Barbora Hermannová s Markétou Nausch Slukovou na olympijské kvalifikaci v Číně poprvé prohrály, ale zůstávají ve hře o účast v Tokiu. Ve třetí fázi turnaje s netradičním systémem mají bilanci jedné výhry a jedné porážky a zakončí ji v sobotu. Ze čtyřčlenné skupiny postoupí dvě dvojice do semifinále, jehož vítěz se dostane na olympijské hry.

 

Fivb.orh

Vítěznou sérii Hermannové se Slukovou ukončily v Chaj-jangu Španělky Liliana Fernándezová s Elsou Baquerizovou. Bronzovým medailistkám ze srpnového mistrovství Evropy v Moskvě české jedničky podlehly ve vyrovnaném zápase 20:22 a 23:25.

Třetí den Hermannová se Slukovou zahájily další dvousetovou výhrou, úřadující vicemistryně Evropy Katarzynu Kociolekovou a Kingu Wojtasikovou z Polska zdolaly 21:11 a 21:19. Češkám se povedla v úvodu desetibodová série při podání Slukové na 12:3 a zápas už nepustily.

České beachvolejbalistky zůstaly ve hře o Tokio, muži vypadli

Na Španělky nestačily ani napotřetí

Se Španělkami Lilianou a Elsou měly letos bilanci 0:2 a ani napotřetí je neporazily. Takřka po celý zápas musely dotahovat bodovou ztrátu a byť v koncovce druhé sady se dostaly do těsného vedení (19:18), utkání už neotočily.

Španělské hráčky mají ve skupině I dvě výhry, Sluková s Hermannovou budou hrát o postup v sobotu proti domácím Číňankám Wang Fan, Sia Sin-i, které už zdolaly v základní skupině. Účast v Tokiu si zajistí vítězové dvou semifinálových zápasů.

Kvalifikační turnaj v Chaj-jangu je jednou z možností, jak se na olympijské hry probojovat. Z žebříčku projde 15 párů, mistři světa už mají jistotu a následovat budou ještě kontinentální kvalifikace.

Olympijský kvalifikační turnaj v Chaj-jangu (Čína):
Ženy:
Skupina I:
Hermannová, Nausch Sluková (9-ČR) - Kocioleková, Wojtasiková (12-Pol.) 2:0 (11, 19)
Liliana, Elsa (10-Šp.) - Hermannová, Nausch Sluková 2:0 (20, 23)
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty