Karviná vyhrála ligový souboj s Duklou o gól a je druhá

Karviná

Souboj medailových kandidátů o druhé místo v extralize vyhráli házenkáři Karviné. Před domácími fanoušky porazili pražskou Duklu o jediný gól 29:28 a přeskočili ji v tabulce. Oba týmy dělí bod. Lídr soutěže mistrovská Plzeň zápas 7. kola odehraje až v sobotu proti Jičínu.

Házenkáři Karviné se radují - ilustrační foto.

Domácí Baník vedl po půlhodině hry 13:10 a poločasové vedení během druhé půle navýšil až na šest branek. Dukla ale manko stahovala a ze závěru udělala drama. Karvinští nicméně těsné vedení uhájili.

"Jsme rádi za dva body a jsem hrdý na tým, jak bojoval. Dukla hrála skvěle, z obou stran to byla rychlá házená, to se muselo divákům líbit," řekl kouč vítězů Marek Michalisko pro Českou televizi.

Dukla nad karvinským rivalem vyhrála naposledy v prosinci 2017. Dnes byla blízko alespoň bodu a byť na něj nedosáhla, trenér Daniel Čurda byl na své hráče pyšný. "Byl to zápas špičkové úrovně. Měl všechno - emoce, góly, zákroky gólmanů, emoce mezi střídačkami. Prohráli jsme o gól, ale hráli jsme až do konce o body a to jsme chtěli," uvedl.