Míčové sporty

Házenkáři Zubří porazili v souboji o druhé místo Duklu

9. listopadu 2019 21:55 - Praha

Házenkáři Zubří porazili v přímém souboji o druhé místo v extralize pražskou Duklu 29:23 a udrželi stoprocentní bilanci v domácí hale v sezoně. Valaši se v tabulce přiblížili na jediný bod k vedoucí Plzni, která má k dobru nedělní zápas 9. kola ve Frýdku-Místku, a od Pražanů odskočili do tříbodového trháku.

talentplzen.cz

Domácí ve vyrovnaném prvním poločase dvěma góly před přestávkou naposledy zlomili nerozhodný stav 12:12 a po změně stran v bouřlivé atmosféře vedení záhy navýšili. Zápas pak i díky brankáři Milanu Malinovi kontrolovali, třetí nejlepší střelec extraligy Tomáš Řezníček k tomu přispěl osmi góly, Miroslav Jurka dal o jeden méně.

"Nastoupili jsme trochu laxně, hráli jsme hodně v oslabení. Ale dostávali jsme se do toho. Zápas rozhodla naše střelecké potence a Milan Malina," konstatoval zuberský trenér Dušan Poloz. "Z mého pohledu nastal zlomový moment za stavu 12:12, kdy jsme třikrát získali balon a následně ho třikrát ztratili. My jsme tento moment mohli zvládnout, ale dostali jsme lehké góly," litoval kouč Dukly Daniel Čurda.

Strabag extraliga házenkářů - 9. kolo:
KP Brno - Maloměřice Brno 30:22 (13:13)
Nejvíce branek: Janíček 6, Bosák a Koubek po 4 - Horák 5/3, Hliničan 4, Číž 3, Jung 3/2.
Zubří - Dukla Praha 29:23 (14:12)
Nejvíce branek: Řezníček 8, Jurka 7, Hlinka 4 - Klíma 6/1, Sviták 5/2, Reichl 4.

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.