Házenkáři Zubří porazili v souboji o druhé místo Duklu

Házenkáři Zubří porazili v přímém souboji o druhé místo v extralize pražskou Duklu 29:23 a udrželi stoprocentní bilanci v domácí hale v sezoně. Valaši se v tabulce přiblížili na jediný bod k vedoucí Plzni, která má k dobru nedělní zápas 9. kola ve Frýdku-Místku, a od Pražanů odskočili do tříbodového trháku.

Ilustrační foto.

Domácí ve vyrovnaném prvním poločase dvěma góly před přestávkou naposledy zlomili nerozhodný stav 12:12 a po změně stran v bouřlivé atmosféře vedení záhy navýšili. Zápas pak i díky brankáři Milanu Malinovi kontrolovali, třetí nejlepší střelec extraligy Tomáš Řezníček k tomu přispěl osmi góly, Miroslav Jurka dal o jeden méně.

"Nastoupili jsme trochu laxně, hráli jsme hodně v oslabení. Ale dostávali jsme se do toho. Zápas rozhodla naše střelecké potence a Milan Malina," konstatoval zuberský trenér Dušan Poloz. "Z mého pohledu nastal zlomový moment za stavu 12:12, kdy jsme třikrát získali balon a následně ho třikrát ztratili. My jsme tento moment mohli zvládnout, ale dostali jsme lehké góly," litoval kouč Dukly Daniel Čurda.