Házenkářky Poruby získaly skalp silných Michalovců

Házenkářky Poruby v dohrávce 16. kola interligy nečekaně porazily nejlepší slovenský celek a druhý tým tabulky Michalovce 26:24. Na ukončení sedmizápasové vítězné série favorizovaného soupeře se nejvíce podílela pivotka Michaela Konečná, autorka devíti gólů.

Ilustrační foto.

Poruba se v prvním poločase ujala vedení čtyřgólovou šňůrou od stavu 5:6 a v první desetiminutovce druhé půle odskočila až do pětigólového vedení (18:13). Slovenský mistr vedení autorkou 11 gólů Patrícií Wollingerovou přesto zápas zdramatizoval, také se mu povedlo dát čtyři branky v řadě a vyrovnal na 22:22, ale domácí to nezlomilo.

V domácím prostředí už v říjnu Ostravanky porazily Most, který jinak neztratil žádné body, nyní přibyl další cenný skalp. Nad týmem z Michalovců vyhrály poprvé od roku 2012. Udržely se tím na třetím místě mezi českými týmy o bod před Slavií a o dva před Pískem. Na pátém místě tabulky ztrácejí dva body na Olomouc a jejich úspěch upevnil vedoucí postavení Mostu. Michalovce teď na druhém místě ztrácejí na Baník pět bodů.