Norsko - Slovinsko 28:20Norští házenkáři mají bronz a dočkali se první medaile z Eura

Stockholm/Praha

Norští házenkáři slaví díky bronzu zisk první medaile z mistrovství Evropy. Úřadující vicemistři světa po páteční vyčerpávající bitvě s Chorvaty, kterou prohráli až po druhém prodloužení, zdolali v sobotu Slovinsko jasně 28:20. Čtyřmi góly k výhře přispěl Sander Sagosen a s 65 brankami je novým rekordmanem mezi střelci na jednom šampionátu.

Hvězdná norská spojka Sagosen potřeboval v duelu o třetí místo skórovat alespoň jednou, aby se odpoutal od makedonské hvězdy Kirila Lazarova. Ten dal 61 gólů na Euru v roce 2012.

V poločase norský tým, který byl jedním ze tří pořadatelů turnaje, vedl nad Slovinci 12:9 a nástupem do druhé půle zápas ve Stockholmu rozhodl. Dostal se až do osmibrankového trháku. Brankář Torbjörn Bergerud navíc předvedl 14 zákroků a chytal s úspěšností 44 procent.

V nedělním finále nastoupí Chorvaté proti obhájcům titulu ze Španělska.