Karlovarsko - Zalau 3:0Volejbalisté Karlovarska v poháru doma uspěli, Kladno prohrálo, nesupěla ani Ostrava

Karlovy Vary/Kladno

Volejbalisté Karlovarska zvítězili v úvodním osmifinálovém utkání Vyzývacího poháru nad rumunským celkem Zalau hladce 3:0. Naopak Kladno v téže soutěži doma stejným výsledkem podlehlo Sportingu Lisabon a set neuhrála ani Ostrava v Poháru CEV v hale favorizované Modeny. Odvety se hrají za dva týdny.

Karlovarsko nemělo s třísetovým vítězstvím potíže. Po desetibodovém rozdílu v úvodní sadě vyhrálo oba další sety shodně 25:20. Rumunský celek se trápil hlavně na příjmu, dostal deset es.

Kladnu chyběli blokaři Adam Zajíček s Vladimírem Sobotkou i smečař Max Staples, který už v této pohárové sezoně nastoupil za Innsbruck. První set domácí hráči ztratili po neproměněných setbolech 25:27, nejtěsnějším rozdílem skončila také třetí sada.

Ostrava byla v Modeně bez šance, třebaže domácí trenér Andrea Giani největší hvězdy šetřil. V nejvyrovnanějším druhém setu uhráli hosté proti třetímu týmu italské ligy 17 bodů.