Šelmy vyhrály i v Ostravě, která je vyřadila z poháru

Již pátý zápas v řadě vyhrály brněnské Šelmy bez ztráty setu a jejich náskok v čele extraligy volejbalistek je nadále osmibodový. Tým kouče Ondřeje Bouly se dnes marně snažily zastavit ostravské hráčky, ale stejný úspěch jako v říjnu v Českém poháru se jim zopakovat nepovedlo.

Soňa Mikysková (vpravo) překonává ostravský blok.

Ostrava zkušené Brňanky vyřadila 30. října ve druhém kole pohárové soutěže po výhře 3:2. Dnes však potvrdily skvělou formu Šelmy. První set sice vyhrály až po velkém boji 25:23, pak už domácí tým přehrály výraznějším rozdílem.

Mistrovská Olomouc se naladila na Final Four Českého poháru výhrou 3:1 nad Olympem, který bude za týden v Brně v hale Králova Pole rovněž usilovat o trofej. Stejně tak Prostějov, který si dnes suverénně poradil s Frýdkem-Místkem.

Poslední semifinalista poháru Liberec zakončí 21. kolo až v úterý zápasem se Šternberkem a domácí Dukla v něm představí novou posilu, brazilskou univerzálku Arianne Tolentinovou. Levoruká volejbalistka do Liberce přišla z izraelské ligy.